1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'liler Bağlar'a bağlı 19 köyü ziyaret etti
HDP'liler Bağlar'a bağlı 19 köyü ziyaret etti

HDP'liler Bağlar'a bağlı 19 köyü ziyaret etti

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) seçim çalışmaları devam ediyor.

A+A-
Bağlar'a bağlı 19 köyü ziyaret eden HDP Diyarbakır Milletvekili adayı ve Bağlar Belediye Eş Başkanlarına halk yoğun ilgi gösterdi. 
 
Bağlar'a bağlı 19 köyü gezen HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Edip Berk ve Bağlar Belediye Eş Başkanları Eşref Güler ile Birsen Kaya Akat, HDP Bağlar İlçe Eş Başkanları, Bağlar DBP İlçe Eş Başkanları ve Kobani'den destek amaçlı gelen Profesör Dr. Ahmet Şêxo'ya halkın ilgisi yoğun oldu. Köy meydanında slogan ve zılgıtlarla toplanan halkın sorunlarını dinleyen aday ve eş başkanlar, HDP'nin yeni yaşam çizgisini anlattı. 
 
'Halkların arasında sevgiyi inşa edeceğiz'
 
Komderesi Köy meydanında konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Edip Berk, AKP'nin inkar ve imha politikalarına rağmen büyük bedellerle bugünlere geldiklerini vurguladı. Berk, “Varlığımızın kabul edilmediği bir dönemden bu günlere geldik. AKP'nin siyaseti inkâr ve imha politikaları üzerindedir.  AKP'nin tek bir politikası var, o da Kürt Halkının kandırılmasına yöneliktir. Biz sadece Amedi ve Kürdistan'ı değil, Türkiye'yi özgürleştireceğiz. Kürdistan'ın dört parçasını özgürleştireceğiz. Halkların arasında sevgiyi inşa edeceğiz” dedi.
 
'Direnmeyen bir toplum yok olmaya mahkûmdur'
 
Daha sonra söz alan ve Kobanê'li Profesör Dr. Ahmet Şêxo, kahramanların memleketinden selam getirdiğini belirterek, “Biz Kobane de şunu öğrendik, direnmeyen bir toplum yok olmaya mahkûmdur. Başkan APO'dan bunları öğrendik. Kobani'nin başarının altında Türkiye kürdistanı'nın emeği var ve bunu asla unutmayacağız. AKP gözünü kırpmadan halkları sattı. Bunu Koban'i savaşında çok net gördük. Kobani zaferinden sonra AKP çıkıp, “bizim yardımımızı unutmasınlar” dedi. Evet, AKP yardımı bize değil, İŞİD'e yaptı. İŞİD, AKP'nin silahlarıyla aylarca Kobani'yi vurdu. Bugün da Kuranı-Kerimi kullanarak Kürtleri kandırmaya çalışıyor”  şeklinde konuştu.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT