1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'li adayların esnaf ziyareti
HDP'li adayların esnaf ziyareti

HDP'li adayların esnaf ziyareti

DİYARBAKIR- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili adayı Ziya Pir ve Sibel Yiğitalp ile Bağlar Belediye eşbaşkanları, ilçedeki esnafı ziyaret etti.

A+A-
Ziyaretin ardından Bağlar'a bağlı Bağcılar Mahallesi'ne geçen milletvekili adayları ve eşbaşkanlar, HDP seçim bürosunun açılışını yaptı.
 
 
HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Ziya Pir ve Sibel Yiğitalp, Bağlar Belediye Eşbaşkanları Birsen Kaya Akat ile Eşref Güler, HDP ve DBP Bağlar İlçe Eşbaşkanları, Fatih Mahallesi'nde bulunan Göçmenler Caddesi esnafını ziyaret etti. Esnaf ziyareti sırasında Ziya Pir ile Ferhat Kurtay'ın yeğeni Osman Kurtay'ın tesadüfen mahallede karşılaşması ise duygusal anlara neden oldu. Daha sonra Bağcılar Mahallesi'ne geçen milletvekili adayları ve Bağlar Belediyesi eşbaşkanları, HDP seçim bürosunun açılışına katıldı.
 
"HDP HALKIN YENİ YAŞAMIDIR"
 
 
Açılışta bir konuşma yapan HDP Diyarbakır milletvekili adayı Ziya Pir, yeni yaşamın öncü gücünün Türkiye ve Kürdistan halklarının birlikteliği olduğunu söyledi.
 
 
Pir, "Karadeniz'den Kemal Pir'in köyünden selam getirdim. HDP'de yeni yaşam, halkın kendisidir. Kürdistan ve Türkiye'nin geleceği olan bu gençlerimiz için yeni yaşamın temelini güçlü atmalıyız ve atacağımıza da inanıyorum. Ben bugün burada sizinle siyasetten konuşmak istemiyorum. Sizi gözlemledim, duruşunuza, bakışlarınıza baktım ve gördüm ki, sizin için 7 Haziran çoktan bitmiştir. Seçimi kazanıp burada bunun kutlamasını yapmak istiyorsunuz" dedi.
 
 
(BE-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT