1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP’li adaylara sevgi seli
HDP’li adaylara sevgi seli

HDP’li adaylara sevgi seli

Diyarbakır’da son gün seçim çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili adayları, kentin dört bir yanında düzenlenen etkinliklere, gezi ve ziyaret programlarına katıldı.

A+A-

Gittikleri her yerde büyük sevgi gösterileriyle davul ve zurna halay ve zılgıtlarla karşılanan adaylar bugün son seçim ziyaretlerini gerçekleştirecek.
 
Bağlar’da seçim çalışması devam ediyor


HDP Bağlar İlçe Örgütü seçim çalışmaları kapsamında Selahattin Eyübbi Caddesi’nde esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi. HDP Bağlar İlçe Örgütü tarafından organize edilen seçim çalışmaları kapsamında Selahattin Eyübbi Caddesi’nde esnaf ziyaretine HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknaz Uca, Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, Bağlar Belediye Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, seçim çalışmaları nedeniyle Güney Kürdistan’dan gelen kurum temsilcileri ile HDP ve DBP Bağlar ilçe örgütü eş başkanları ile yöneticileri katıldı. HDP’liler seçim projelerini esnafa anlatarak, seçim broşürlerini dağıttı.
 
Demirel, Sur ilçesi köylerini ziyaret etti


HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Çağlar Demirel, Sur Belediyesi Eş Başkan Vekili İzzettin Candan, HDP ve DBP Sur İlçe Örgütü ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları Sur'a bağlı köy ve mahalleleri ziyaret etti.


HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Çağlar Demirel HDP bayraklarıyla donatılan Onlarca araçlarla Sur İlçesi 1. bölgeye bağlı mahalle ve köylerde yurttaşlar coşkuyla karşıladı ve yurttaşların sorunlarını dinledi. Demirel Mahallelerde yurttaşlar yaklaşan seçim üzerine sohbet etti. Ayrıca Demirel; “7 Haziran da tek başlarına iktidar olamadılar ve bu halkı tekrar seçime sürüklediler. Bu yüzden hep birlikte sonucun daha güçlü olması için çalışmalıyız " dedi.
 
Yenişehir belediyesinden dayanışma yemeği


 HDP Yenişehir İlçe Örgütü, DBP Yenişehir İlçe Örgütü ve Yenişehir Belediyesi tarafından Muhtar ve Seydalara yönelik dayanışma yemeği düzenledi.


Diyarbakır’da bir otelde düzenlenen dayanışma yemeğine HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, HDP, DBP İl ve İlçe Eşbaşkanları, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Yenişehir Belediye Eş başkanları Ülkü Baytaş- Selim Kurbanoğlu, Diay-der yöneticileri, Muhtar ve Seydalar katıldı. Yenişehir Belediye Eş başkanlarının yemeğe katılan misafirlerle tek tek ilgilenmeleri gözden kaçmadı. Yemekten önce konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak, önemli bir süreçte olduklarını belirterek, “1 Kasım seçimlerine birkaç gün kaldı. Eminim ki Amed halkı her zaman olduğu gibi tarihi rolünü oynayacak ve rekor düzeyde seçim sonuçlarıyla gereken yanıtı verecektir” dedi.
 
Ardından konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp,1 Kasımda yapılacak olan Milletvekili seçimlerine dikkat çekerek, “7 Haziranda HDP olarak iyi bir sonuç çıkarmıştık. Ama AKP kendi iktidarını kuramadığı için tekrar seçime gidiyoruz. 1 Kasımda yapılacak olan Milletvekili seçimlerine herkes sandığına sahip çıkmalı, oyunu kullanmalı ve çevresindekilere de kullanmalarını sağlamalıdır” dedi.
 
 
HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ömer Önen ise, “Halkımız çok iyi biliyor ki birlikteliğimiz şimdiden değil daha eskilere dayanmaktadır. Bugün burada oluşumuzun amacı bu birlikteliğimizi pekiştirmektir. AKP 13 yıldır iktidarda olmasına rağmen Kürt ve Türk halklarının sorunlarını çözemedi. 7 Haziranda halkın temsilliyeti parlamentoda yerini aldı. Ancak bu güçlü irade kabul edilmedi. İnadına barış inadına HDP diyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yemeğe geçildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler