1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'den ilk açıklama geldi
HDP'den ilk açıklama geldi

HDP'den ilk açıklama geldi

HDP heyeti, bugün saat 12.00'de Diyarbakır'da eş genel başkanlar tarafından düzenlenecek basın toplantısı öncesinde, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası Sırrı Süreyya Önder kısa bir açıklama yaptı.

A+A-
Radikal'de yer alan haberde, Heyetin Akdoğan'la saat 10.00'da başlayan görüşmeye HDP'li milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan ve İdris Baluken, DBP Eş Genel Başkanları Emine Ayna ve Kamuran Yüksek ile DTK Eşbaşkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak katıldı.
 
Görüşme sonrası gazetecilere kısa bir açıklama yapan Sırrı Süreyya Önder asıl açıklamanın eş genel başkanlar tarafından yapılacağını belirterek temel olarak 'soğukkanlılığın' sağlanması gerektiği üzerinde durulduğunu, çözüm sürecinin de tüm Türkiye 'yi demokratikleştirecek bir süreç olarak değerlendirilmeye devam edildiğini belirtti. Önder, "Bu olayların çözüm şekli anlamlı bir diyalog ve müzakere zeminini kaybetmemekten geçiyor. Edindiğimiz izlenimleri eş genel başkanlarımız ile paylaşacağız ve esas açıklamayı onlar yapacaktır" dedi. 
Radikal

HABERE YORUM KAT