1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'den Alevi konferansı
HDP'den Alevi konferansı

HDP'den Alevi konferansı

7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde “Alevi açılımı” başlatan Halkların Demokratik Partisi, şimdi de Alevi Konferansı düzenliyor.

A+A-
Halkların Demokratik Kongresi (HDP) tarafından düzenlenen “Alevilik: Tarih, Sorun, Tahayyül” adlı konferans, bugün İstanbul'da başlayacak. Konferansın açılış konuşmasını HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDK Eş Başkanı Sabahat Tuncel'in yapacağı bildirildi.
 
Konferansın basın duyurusunda şöyle denildi:
 
“Alevilerin siyasette, demokratik yaşamda, tarihteki yerleri, yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini, Türkiye'ye ve geleceğe dair beklentilerini tartışmak ve ortak bir siyaset perspektifi oluşturmak için Alevi kurum temsilcileri ve bireyleri, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar ve demokratik kitle örgütü, siyasi parti, sendika temsilcileri ile birlikte bir tartışma yürütmek istiyoruz.”
 
İstanbul'da düzenlenecek olan Alevi Konferansı, iki gün sürecek.HDP'nin yüzde 10 barajını aşabilmek için özellikle Alevi seçmenlere büyük ilgi gösterdiği belirtiliyor. Bu kapsamında HDP yönetimi hemen hemen tüm Alevi dernekleriyle ve oluşumlarıyla bir araya gelmişti. HDP'nin Alevi kanaat önderlerinden de seçilebilecek yerlerden aday göstereceği konuşuluyor. 

HABERE YORUM KAT