27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara12 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,764
  %1.00
 • Dolar
  3,1058
  %0.63
 • Euro
  3,3905
  %0.68

HDP öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekti

HDP öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekti

24 Kasım 2014 Pazartesi 22:10

Öğretmenler, bir yandan adaletsiz ücret politikaları karşısında ayakta durmaya, itibarsızlaştırılan ve değersizleştirilen meslek onurunu korumaya çalışıyor; bir yandan da birçok sorunla mücadele ediyor.

HDP 24 Kasım'ın 12 Eylül darbecileri tarafından öğretmenler günü ilan edildiğine işaret ederek, “Öğretmenler günü yine iktidarın değişmeyen sahte övgüleri, içi boş vaatleri ve hamasi nutuklarıyla geçip gidecek” açıklamasını yaptı.
 
HDP 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada 24 Kasım'ın. 12 Eylül darbecileri tarafından “Öğretmenler Günü” olarak 33 yıl önce ilan edildiği vurgulanarak, “12 Eylül 1980'deki darbeyle uygulamaya konulan neo-liberal ekonomi politikalarının ve anti-demokratik yönetim anlayışının, kişiler ve kurumlarda açtığı yaralar kronik bir hastalığa dönüşerek 34 yıldır devam ediyor” denildi.
 
Yine de bu vesileyle öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
 
“Öğretmenler, bir yandan adaletsiz ücret politikaları karşısında ayakta durmaya, itibarsızlaştırılan ve değersizleştirilen meslek onurunu korumaya çalışıyor; bir yandan da eğitim ortamının, içeriğinin, yöntemlerinin yapılandırılmasından özlük haklarına kadar her alanda tekçi, militarist, cinsiyetçi, ayrımcı ve bilimden uzak zihniyet ve uygulamalarla, atanamayan öğretmenlerin sorunlarından eğitim alanındaki kadro boşluklarına kadar birçok konuda mücadele ediyor.
 
Bu 24 Kasım günü de iktidarın değişmeyen sahte övgüleri, içi boş vaatleri ve hamasi nutuklarıyla geçip gidecek. 25 Kasım olduğunda geriye öğretmenlerin kendi aralarında dayanışma amaçlı oluşturdukları sosyal faaliyetlerin anıları ile öğrencilerinin sunduğu bir çiçeğin mutluluğu kalacak.”
Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 4976
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com