1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP Milletvekili adayları, seçim çalışmalarını sürdürüyor
HDP Milletvekili adayları, seçim çalışmalarını sürdürüyor

HDP Milletvekili adayları, seçim çalışmalarını sürdürüyor

HDP Diyarbakır Milletvekili adaylarının seçim çalışmaları devam ediyor.

A+A-
HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Nursel Aydoğan seçim çalışmaları kapsamında Bağlar'ın 5 Nisan Mahallesi'nde bulunan Lezgin Avcı pazarındaki esnafları ziyaret etti.  
 
Aydoğan'a Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Birsel Kaya Akat, Eşref Güler, HDP ve DBP Bağlar İlçe Örgütü Eş Başkanları ile Bağlar Belediye Meclis üyeleri de eşlik etti. Pazar esnafı tarafından sıcak ilgi ile karşılanan Aydoğan, esnaflarla çözüm sürecine yönelik sohbet etti. 
 
 
Bir esnafın çözüm sürecinden dolayı HDP'nin daha yapıcı bir politika izlemesi gerektiğini söylemesi üzerine Aydoğan ile aralarında ilginç bir diyalog gelişti. Esnafla karşılıklı sohbet eden Aydoğan, seçim kaygısı nedeni ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın provakitif ve dışlayıcı bir tavır içinde olduğunu söyledi.  Cumhurbaşkanın HDP'nin yükselişi karşısında savaş diline sarıldığını aktaran Aydoğan, “ Çözüm süreci bu halkın barış umududur. Parti olarak sürecin devam etmesi konusunda gereken hassasiyeti gösteriyoruz” dedi. 
 
 
ve pazarda alış-veriş yapan yurttaşlar sık sık, “Bizler meclise oylar HDP”ye sloganları attı. 
 
 
Aydoğan ve beraberindekiler Pazar ziyareti ardında Bağlar Özel Hastanesi'ne geçti. Hastane yönetimi Aydoğan ve beraberindekileri girişte çiçeklerle karşıladı. Aydoğan daha sonra odaları tek tek dolaşarak hastaları ziyaret etti. Ardında hastane çalışanlarıyla bir araya gelen Aydoğan, genel seçimler konusunda herkesin katkı sunması gerektiğini söyledi. 
 
 
HDP Diyarbakır Milletvekilli Adayları Nesrin Hilal Şanlı ve Sibel Yiğitalp Bağlar'ın Yunus Emre Mahallesi'ne bağlı Sento Caddesi'nde esnaf ziyaretleriyle seçim çalışmasını sürdürdü.  Milletvekili adayları Nesrin Hilal Şanlı, Sibel Yiğitalp ve beraberindekilerle birlikte Alipınar (Alipar) taziye evine giderek yaşamını yitiren bir yurttaşa baş sağlığı dilediler. 
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT