1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. HDP kongresi yarın
HDP kongresi yarın

HDP kongresi yarın

HDP Diyarbakır İl Örgütü'nün yarın yapacağı 1. Olağan Kongresi için partililer, esnaf ve vatandaşlara davet bildirisi dağıttı.

A+A-
Yeni yaşam için özgürlüğümüzü örgütlüyoruz" sloganıyla yarın Seyrantepe Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak HDP Diyarbakır İl Örgütü 1. Olağan Kongresi'ne yönelik çalışmalar sürüyor.
 
Devam edilen çalışmalar kapsamında kentte partililerce merkez Yenişehir ilçesi Ofis semtinde, kongreye davet bildirileri dağıtıldı. Bildiri dağıtımına HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ile kimi belediye başkanları da katıldı. Esnaf ve yurttaşlara bildiri dağıtan seçilmişler, halkı kongreye davet etti.
 
KONGREYE KATILIM ÇAĞRISI
 
Yapılacak kongreye, HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın yanı sıra Rojava'dan kanton temsilcileri, HDP'li vekiller ve belediye başkanları da katılacak. Yine sürpriz sanatçıların da sahne alacağı kongre, saat 10.00'da başlayacak. Kongre hazırlık çalışmaları, kent merkezi kadar ilçelerde de yoğun bir tempo ile sürüyor. Geçtiğimiz hafta kongreye gidilerek partinin yeni yönetiminin oluştuğu Bismil'de, HDP İlçe Örgütü yöneticileri, ziyaret ettikleri esnaf ve yurttaşları il kongresine davet etti.

HABERE YORUM KAT