25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara6 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,211
  %-0.22
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09

HDP harekete geçiyor

HDP harekete geçiyor

15 Haziran 2015 Pazartesi 10:09

Seçim sonuçlarını yetkili kurumlarında değerlendirmeye devam eden HDP, örgütlenme komisyonu ve il başkanları toplantısında da hem mevcut durumu değerlendirecek hem de HDP'nin mevcut sonuçlar üzerinden toplumla daha fazla nasıl ilişkileneceğini ve büyüyeceğini planlayacak.

HDP seçim sonuçlarını değerlendirmek için yetkili kurulları ile yaptığı toplantıları sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta, Seçim Koordinasyon Kurulu, PM, MYK ve seçilen milletvekilleri ve seçilmeyen adaylarıyla biraraya gelip durum değerlendirmesi yapan HDP, değerlendirme toplantılarını önümüzdeki hafta da sürdürecek. HDP, Pazartesi günü Örgütlenme Komisyonu'nu toplayacak. Seçim sonuçlarının çok yönlü değerlendirileceği toplantıda, ayrıca mevcut örgütsel durum ile çıkan sonuçların orantıları karşılaştırılacak. Ayrıca seçim süreci boyunca yaşanan örgütsel sorunlar ve aksaklıkların masaya yatırılacağı toplantıda, bölgelerden gelen örgütlenme komisyonu üyeleri bölgelerine ilişkin hazırladıkları raporları da toplantıya sunacak.
 
Örgütlenme seferberliği hedefleniyor
Toplantının en önemli tarafı, HDP'nin seçim sonuçları üzerinden bir rehavete kapılmadan, çıkan sonuçları bir örgütlenme seferberliğine dönüşme isteğinden kaynaklanıyor. Daha önceki toplantılarda da yapılan değerlendirmelerde sonuçların bir rehavete, zafer sarhoşluğuna yol açmadan, ayrıca toplumun HDP'ye yüklediği sorumluluğa denk bir hazırlık içine girilmesi yönünde görüşler beyan edilmişti. Bu görüşler örgütlenme komisyonu toplantısında bir kez daha gözden geçirilecek ve önümüzdeki dönem hazırlıkları çerçevesinde planlamaya gidilecek. Ayrıca toplantıda, ağırlıklı olarak seçim sonuçları, örgütsel sorunlar, gelişme perspektifi gibi konular ele alınmakla birlikte çözüm süreci, koalisyon görüşmeleri gibi konular da tartışılacak.
 
Aynı gündemler, ortaya çıkan sonuçlarla birlikte daha kapsamlı bir şekilde 16 Haziran günü bu kez HDP İl Başkanları toplantısında ele alınıp değerlendirilecek. Bu toplantıda da, esas olarak HDP örgüt yapısının seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdiği ve HDP'den ne istediği yönünde görüşler alınacak.
 
HDP Genel Merkezi bütün toplantı süreçleri sona erdikten sonra, önümüzdeki dönemde kapsamlı bir planlama çıkararak, elde edilen sonuçları kalıcı bir örgütsel mekanizmaya dönüşmek için çalışmalara başlayacak.

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 5461
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com