1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP Ergani'de harıl harıl çalışıyor
HDP Ergani'de harıl harıl çalışıyor

HDP Ergani'de harıl harıl çalışıyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ergani İlçe Başkanı Dilan Akhatun ilçe teşkilatıyla beraber seçim çalışmalarına devam ediyor.

A+A-
HDP Ergani İlçe Başkanı Dilan Akhatun, HDP Diyarbakır milletvekili adaylarıyla, DBP ve HDP Ergani İlçe Örgütü bünyesinde oluşturulan komisyonların, büyük bir coşku ve enerjiyle köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
 
7 Haziran'daki seçimlere parti olarak girdiklerini anımsatan Akhatun, Meclise gitmek için koyulan baraj engelini aşmanın bir başka yolunu, yöntemini denediklerini söyledi.
Akhatun, şöyle dedi:
 
“Halkların, kimliklerin, inançların, kadınların, gençlerin, engellilerin, çocukların, tüm toplumsal kesimlerin, ötekileştirilen tüm kesimlerin ortaklaşa destek verdiği bir süreçten geçiyoruz ve bununla o önümüze koyulan baraj engelini aşarak meclise daha güçlü bir şekilde gideceğimize olan inancımız sonsuzdur”
 
HDP'nin hiçbir şekilde baraj sorunu olmadığına işaret eden Akhatun, “Bunu bize engel olarak çıkaranlara cevabımızı, 7 Haziran'da seçmenlerimiz Türkiye'nin dört bir köşesinden insanların bize sunacağı destekle vereceğiz” dedi.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT