1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP Diyarbakır mitinginde patlama
HDP Diyarbakır mitinginde patlama

HDP Diyarbakır mitinginde patlama

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Diyarbakır mitinginde patlama meydana geldi. Patlamada 1'i polis yaklaşık 10 kişinin yaralandığı belirtildi.

A+A-

 

Edinilen bilgiye göre İstasyon Meydanı'nda düzenlenen HDP mitinginde henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi. Elektrik trafosundan olduğu düşünülen patlamada yaralananlar için bölgeye ambulanslar sevk edildi. Yaralılar bölgede bulunanlar tarafından ambulanslara taşınarak hastanelere kaldırıldı.

1'İ POLİS 5 YARALI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçimlere 48 saat kala partisinin kalesi olan Diyarbakır'da miting düzenliyor. Saat 16.00'da başlayan miting konserlerle devam ederken miting alanındaki Türk bayrakları da dikkat çekti. Diyarbakır milletvekili İdris Baluken'in HDP'nin Diyarbakır İstasyon Meydanı'ndaki konuşmasından sonra miting alanındaki trafo patladı. Alanda büyük bir panik yaşandı... İlk bilgilere göre 1'i polis 5 kişi yaralandı.
Patlama sonrası polis mitingin sona erdirilmesini istedi. Konuşmalara ara verildi. CNN Türk muhabiri Felat Bozaslan 4 yaralının hastaneye kaldırıldığını belirterek şunları söyledi: "Miting alanından ayrılan kişiler İstasyon Meydanı'ndan Ofis semtine doğru gitti. Burada güvenlik önlemi alan polis ve göstericiler arasına HDP'li yetkililer girdi. Olası bir gerilimi önleyen HDP'li yetkililerin kalabalığı tekrar miting alanına yönlendirildi. Patlamanın yaşandığı trafo noktasının çevresinden siyah dumanlar yükseliyor.

Genel seçimlere 48 saat kaldı. Partiler son mitinglerini düzenliyor. HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'da partisinin kalesi olarak gösterilen Diyarbakır'da gövde gösterisine hazırlanıyor. Saat 16.00'da Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda başlayan miting alanında Türk bayrakları da dalgalandırılıyor.
HDP'nin daha önceki mitinglerinde de Türk bayrakları açılmıştı. Özellikle İstanbul Kazlıçeşme'deki mitingde objektiflere yansıyan fotoğraflar dikkat çekmişti. (İHA / DHA)

hdp-nin-diyarbakir-mitinginde-patlama-7387409_5965_m.jpghdp-nin-diyarbakir-mitinginde-patlama-7387409_6082_m.jpg

HABERE YORUM KAT