1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP Baran'a yapılan saldırıyı lanetledi
HDP Baran'a yapılan saldırıyı lanetledi

HDP Baran'a yapılan saldırıyı lanetledi

Diyarbakır'da silahlı saldırıya uğrayan ve Hüda-Par'a yakınlığıyla bilinen Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran'la ilgili HDP'den jet açıklama geldi.

A+A-

HDP, Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Semti'nde bulunan İlim Hizmet Yardımlaşma ve Araştırma Derneği (İhya- Der) Şube Başkanı Aytaç Baran'ın uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesinin ardından başsağlı mesajı yayınladı.


HDP'den yapılan açıklamada, " Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran'ın Diyarbakır'da bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğumuzu ifade ediyoruz" denildi.


Figen Yüksekdağ ve Demirtaş'tan çağrı
Bu arada HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ da, Aytaç Baran'ın Diyarbakır’da bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği olayı kınadı.
Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, ortak yazılı açıklamasında Aytaç Baran'ın Diyarbakır’da bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, “Saldırıyı açıkça kınadığımızı, lanetlediğimizi belirtiyoruz. Saldırıda katledilen Aytaç Baran'a Allah'tan rahmet, Yeni İhya Der camiasına ve ailesine başsağlığı diliyoruz. Saldırının sorumlularının hiç bir tereddüte yer bırakmayacak şekilde ortaya çıkartılmasını bekliyoruz. Halkımızı karşı karşıya getirmeye çalışan hiç bir anlayışa prim verilmemesini diliyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler