1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP aday adaylarını tanıttı
HDP aday adaylarını tanıttı

HDP aday adaylarını tanıttı

DİYARBAKIR - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı düzenlendi.

A+A-

7 Haziran seçimlerinde Diyarbakır milletvekilliği için HDP'ye başvuran adaş adayları, düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanları Ömer Önen ve Gülşen Özer başkanlığında Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi toplantı salonunda bir araya gelen aday adayları ve seçim çalışmaları hakkında bilgi verildi.

127 kişinin HDP Diyarbakır Milletvekilliği için başvuru yaptığı öğrenildi. Toplantının basına açık bölümünde bir konuşma yapan HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Gülşen Özer, 2015 seçimlerine önemli siyasal ve toplumsal gelişmeler eşliğinde girdiklerini söyledi. HDP ile Türkiye'de ezilen ve sömürülenler adına önemli bir seçeneğin oluştuğunu aktaran Özer, çeşitli dönemlerde baskı altına alınmaya çalışan toplumsal kesimlerin, bugün HDP çatısı altında güç birliği sağladıklarını dile getirdi.

Yeni yaşamı inşa mücadelesinde seçim barajını yıkacaklarını ifade eden Özer, "7 Haziran seçimi statükocu diktatörlük siyaseti ile halkların, inançların ve ezilen toplumsal kesimlerin özgürlük ve demokrasi siyaseti arasında bir yarış olacaktır. Ezen ezilen, zalim-mazlum ikileminin bu kadar net ve belirgin olduğu başka bir zaman daha yoktur.

Egemen ve zalim sisteminde bu kadar net olan durum, örgütlü güçlerimizle bir sonuca evrilecektir. Adaylık sürecinde partimize adaylık başvurusu yaparak bu ortak mücadele ve direnişte yerinizi aldınız. Halkımızın temel değerleri ve mücadele birliği esas alınarak, seçim çalışmalarında hep birlikte başarma ve çalışarak kazanacağımız gün aşikardır. Bu süreçte Diyarbakır için 11 milletvekili sayısı var. Başvurular arasında birbirinden değerli aday adayımız içinden seçimi yapmak işimizi hayli zorlaştırmaktadır. Bu gerçeği bilerek seçilen ve seçilemeyen bütün arkadaşlarımızın bu dönemde canla, başla çalışacağımızdan eminiz" dedi.

Açıklamanın ardından toplantı basına kapalı devam etti.

(ÜN-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT