1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hazrolu çocuklara hediye
Hazrolu çocuklara hediye

Hazrolu çocuklara hediye

DİYARBAKIR- Hayırsever Bahaddin Özbuğutu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan futbol topu isteyen Hazrolu çocuklara top, ayakkabı ve eşofman dağıttı.

A+A-

Diyarbakır'ın Hazro ilçesine gelen hayırsever Bahaddin Özbuğutu, burada görüştüğü çocuklara Başbakan Erdoğan'dan taleplerini sordu. Çocukların sadece top istediğini öğrenen ve bunu Başbakan Erdoğa'a ileten Özbuğutu, Erdoğan'dan topla beraber eşofman ve ayakkabı da hediye edilmesi talimatını aldı.

Bunun üzerine Özbuğutu beraberinde getirdiği futbol topu, ayakkabı ve eşofmanı Hazrolu çocuklara dağıttı.Daha sonra çocuklarla sohbet eden Özbuğutu, şöyle konuştu:

"Hazro'ya geldiğimde hepinizi detaylı izledim. Baktım ki birbirinize karşı olan o saygınız, arkadaşlık ilişkileriniz beni çok etkiledi. Öncelikle sizleri bu şekilde yetiştiren ailelerinize teşekkür ederim. Sonra sizlere bu ülkenin Başbakanını tanıyor musunuz? diye sordum. Tanıdığınızı anlattın ardından kendisinden bir top talebiniz olduğunuzu dile getirdiniz ama o Başbakanımız size selam gönderip bize dedi ki; 'Olmaz bu kadar çocuklara sadece top olmaz. Topun yanında ayakkabı ve eşofmanlarını hediye edelim." dedi. Ben de size top, ayakkabı ve eşofmanları size getirdik. Hayırlı olsun diyorum.''

Çocuklar, hediyelerini aldıktan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ettiler.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT