1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hazro'da ki kavganın perde arkası aralandı
Hazro'da ki kavganın perde arkası aralandı

Hazro'da ki kavganın perde arkası aralandı

-8 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya bir ailedeniki gencin dağa çıkmasının neden olduğu iddia edildi-Çiftli Bahçe Köyü eski muhtarı Abdulselam Uğurlayan:"Uğurlayan ailesinden 2 genç 3 gün önce dağa çıktı. Uğurlayan ailesibuna sebep old

A+A-

DİYARBAKIR (AA) - Hazro ilçesine bağlı Çiftli Bahçe köyünde 8 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya bir aileden 2 gencin 3 gün önce  PKK'ya katılmasının neden olduğu belirtildi.

Çiftli Bahçe köyünde sabah saatlerinde meydana gelen ve 8 kişinin ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına neden olan silahlı kavga nedeniyle jandarma ekiplerince köyde geniş güvenlik önlemi alındı. Olayın meydana geldiği alana güvenlik şeridi çekilirken, jandarma olay yeri ekiplerince delil toplanması amacıyla çalışma yapıldı. Olay yerinde çok sayıda kurşun izinin olduğu görüldü.

Çiftli Bahçe Köyü eski muhtarı Abdulselam Uğurlayan, yaptığı açıklamada, Uğurlayan ve Tekin ailelerinin akraba olduklarını söyledi.

"İki aile arasına şeytan girdi" diyen Uğurlayan, 3 gün önce ailelerinden 2 gencin dağa gittiğini Uğurlayan ailesinin bundan dolayı Tekin ailesini sorumlu tuttuğunu belirterek, "Tekin ailesi de kendilerinin bu olayla ilgilerinin olmadığını gerekirse Kur'an'a el basacaklarını söyledi. Biz konunun kapandığını düşünüyorduk. Bu sabah işe gittiğimiz sırada Uğurlayan ailesi buna sebep olduğunu düşündüğü akraba Tekin ailesinin evini basmış. Çok üzgünüz" diye konuştu.

Bu arada yaralananların Diyarbakır'daki hastanelere ulaştırılması sırasında Diyarbakır-Hazro karayolunda trafik kazası meydana geldiğini anlatan Abdulselam Uğurlayan bu nedenle yaralı sayısının arttığını vurguladı.

Öte yandan olayı duyan çevre köylerin sakinlerinin akın ettiği Çiftli Bahçe köyünde kadınların ağıtları yükseliyor.

Diyarbakır kent merkezinde ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi, Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi ve Diyarbakır Devlet Hastanesi morgunda, gerginlik yaşanmaması için polis güvenlik önlemi aldı. Hastane ve morg önünde bekleyen ölen kişilerin yakınlarının ağıt yaktığı gözlendi.

Kavga ve sonrasındaki trafik kazasında yaralanan 10 kişinin tedavisi, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesinde devam ediyor.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

HABERE YORUM KAT