1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hazırlıklar tamamlanmak üzere
Hazırlıklar tamamlanmak üzere

Hazırlıklar tamamlanmak üzere

Belediyemiz, milyonlarca kişinin katılmasının beklendiği Newroz Bayramı kutlamaları öncesinde kentin yollarında, parklarında, caddelerinde, refüjlerinde ve protokol yolunda çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor, çalışmaları Belediye Eş Başkanımız Fır

A+A-
Belediyemiz, milyonlarca kişinin katılmasının beklendiği Newroz Bayramı kutlamaları öncesinde belediye hizmet binasının dış cephesini süslerken, kentin yollarında, parklarında, caddelerinde, refüjlerinde ve protokol yolunda da çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Çalışmaları Belediye Eş Başkanımız Fırat Anlı da yerinde denetliyor.
 
Belediye Eş Başkanımız Fırat Anlı, bugün Yol Yapım Bakım ve Altyapı Daire Başkanlığı tarafından Fırat Bulvarı, Yılmaz Güney Caddesi, Medya Mahallesi'nde, Newroz Parkı bağlantı yolları, eski Mardin yolunda ve kırsal ilçelerde yürütülen çalışmaları yerinde görmek amacıyla Diclekent'teki yama, bakım onarım çalışmalarını yerinde takip etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Anlı, daha sonra kentin refüjlerinde, Newroz Parkı'nda, caddelerde yürütülen çalışmaları denetledi.
 
Neler yapılıyor?
 
Newroz kutlamalarına sayılı günler kala Belediyemizin, Newroz Parkı'ndaki bakım ve düzenleme çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Yaklaşık iki haftadır parkı halkın kullanımına kapatan ve düzenleme çalışmaları yapan Belediyemiz, kutlama günü parkı hizmete açacak. Parkın yanı sıra Newroz yolu kavşağına ve refüjlere laleler diken Belediyemiz, bir yandan da caddelerde bahar temizliği yürüterek, deterjanlı sularla yıkıyor. Halkın alana rahatlıkla ulaşması için 97 adet toplu taşıma aracını ücretsiz olarak tahsis eden ve toplanma noktaları belirleyen Belediyemiz, ayrıca kutlamalar için gelen tüm konukları da ağırlamaya yönelik hazırlıklarını sürdürüyor.
 
(Diyarinsesi.org BB)
 
 

HABERE YORUM KAT