1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Haziran'da açılıyor
Haziran'da açılıyor

Haziran'da açılıyor

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen il spor merkezlerinin açılışı 29 Haziran'da yapılacak. Bu yılki sporcu hedefi 20 bin.

A+A-
5-18 YAŞ GRUBU FAYDALANIYOR
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hazırladığı ve uygulamaya koyduğu İl Spor Merkezleri uygulaması,5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençler faydalanabiliyor.
 
Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlanıyor.
 
Değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler ise spor kulüplerine yönlendirilerek,  spor yaşamlarına ilk adımlarını attıyorlar.
 
YÜZME BRANŞI ÜCRETLİ, DİĞERLERİ ÜCRETSİZ
 
Açılacak olan Branşlar; Atıcılık, Avcılık, Badminton, Basketbol, Engelliler, Güreş, Halk Oyunları, Hentbol, Hokey, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Satranç, Tekvando, Tenis, Voleybol, Wushu ve Yüzme olarak açıklandı. Yüzme faaliyetlerinin ücretli, diğer faaliyetlerin ise ücretsiz olacağı ifade edildi.
 
Diyarbakır'da İl Spor Merkezleri'nin Startı 29 Haziran'da saat 17.30'da Ziya Gökalp Spor Salonu'nda düzenlenecek törenle verilecek.
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT