1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hazır kıyma insan sağlığını tehdit ediyor
Hazır kıyma insan sağlığını tehdit ediyor

Hazır kıyma insan sağlığını tehdit ediyor

Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Hacı Atlı hazır kıymaların insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

A+A-
Hazır kıymaların içerisinde sakatat ve kırıntıların yer aldığını , yapanların tespiti ile Odaca karşılarında olacaklarını dile getiren Atlı '' Kim olursa olsun gözünün yaşına bakmayacağız ''dedi.
 
Son zamanlarda merdiven altı kasapçılığının arttığını belirten Atlı ''Kıyma ,temiz ortamlarda üretilmeli hijyene dikkat edilmeli.Halkımız Odamıza kayıtlı olan kasaplardan ve sakatatçılardan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirler. Diyarbakır'a faydalı olabilmek için elimizden geleni yapmalıyız.Neden devasa gösterişli marketlerden, alışveriş merkezlerinden alışveriş yapalım?Şimdiye kadar bunlar mı vardı? Yıllarını vermiş emek sarf eden esnaflık yapanlar şimdi ekonomik çöküntü içindeler.Bu çöküntüden dolayı yüzlerce esnaf perişan yuvalar yıkılıyor, esnaflar kepenk kapatıyor, Ve iş yerleri kapanma noktasına geliyor. Neden cebimizdeki sıcak para batıya gitsin holdinglere gitsin burada yıllarını vermiş esnaflarımız var sahip çıkmak lazım.Bizim birbirimize ihtiyacımız var.Başkasının bize ihtiyacı yok,Kapımız esnafımıza üyelerimize halkımıza açıktır her zaman gelebilirler '' dedi 
 
HALKIN SAĞLIĞI İLE OYNAYANLARA MÜSAMAHA ETMEYECEĞİZ
 
Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Hacı Atlı Halkın sağlığı ile oynayanlara müsamaha göstermeyeceklerini söyledi. 
 
Kendi evine götürmek istemeyeceğin bir gıdayı başkasına satmak vicdansızlıktır, vebali ağırdır diyen Atlı'' Unutmamalıdırlar ki hesap günü vardır ve Cenab-i Allah'a hesap verecekler.Büyük şehir Belediye Başkanı' mızdan ricamız kayıt dışı esnaflar çoğunlukta, tüm esnaflarımız bir çatı altında toplansın ve bunlar ruhsatlandırılsın. Belediyemizin daha çok kesilen kaçak etlere müdahale etmesini istiyoruz.Bunda en çok zarar gören yine esnafımızdır,iddia ediyoruz ve her zaman söylüyoruz ülkemiz genelinde en güzel taze eti sakatatı satan şehir Diyarbakırdır ''dedi.
 
Diyarbakır esnafının saygılı ,hürmetkar ,güvenilir olduğunu belirten Atlı , birlik olarak esnafa destek çıkmak için herkesin sağduyulu davranması gerektiğini vurguladı. Diyarbakır'ın peygamberler sahabeler,evliyalar şehri olduğunu onların duasıyla esnafın evine bir lokma ekmek götürdüğünü sözlerine ekledi. 
 

HABERE YORUM KAT