1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayvanları telef oldu
Hayvanları telef oldu

Hayvanları telef oldu

Diyarbakır-Elazığ yolu üzerinde Kümevler Mahallesi'nde Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ait kanalizasyonun patlaması sonucu evi sular altında kalıp, ahırdaki hayvanları telef olan Mahmut Çiğdem isimli vatandaş feryat etti.

A+A-

Diyarbakır'da etkili olan sağanak yağış çok sayıda ev, iş yeri, yol ve caddelerde felakete yol açarken, hayvanları telef olan vatandaş gözyaşlarına hakim olamadı. Diyarbakır-Elazığ yolu üzerinde Kümevler Mahallesi'nde Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ait kanalizasyonun patlaması sonucu evi sular altında kalıp,ahırdaki hayvanları telef olan Mahmut Çiğdem, daha önce defalarca DİSKİ'ye dilekçe yazarak tehlikeyi bildirdiklerini ancak tüm bunlara rağmen önlem alınmadığını söyledi.

Konuşurken gözyaşlarına hakim olamayan Çiğdem, kanalizasyonla ilgili daha önce sorun olduğuna dikkat çekerek, son yağıştan sonra patlama meydana geldiğini ifade etti.

'BİZİM NE SUÇUMUZ VAR?'

Çiğdem,”Aile olarak tüm gelir kaynağımız bu hayvanlardı. Bazıları,ahırı basan suyun altında kalarak telef oldu, diğerleri de zarar görmüş durumda. Hepimiz şaşkınız ve zor durumdayız. Bu kadar emek boşa gitti. Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kanalizasyonu buradan geçiyor. Daha önce defalarca DİSKİ'ye dilekçe yazdım.Malesef duyarsız kaldılar. Bugün de yağmurdan dolayı logar patladı. Kendi imkanlarımızla suları tahliye ediyoruz.  Ne ahır ve ev ne de yol kaldı. Perişan haldeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e sesleniyoruz,Allah rızası için buna bir çare bulsunlar. Bu hayvanlar ekmek teknemizdi. Evimiz de büyük zarar gördü. Zararımız karşılanmasa sokakta kalacağız.” dedi.