1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayvanlar telef oldu
Hayvanlar telef oldu

Hayvanlar telef oldu

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Akçasır köyü Sevit mezrasında, ahırın yıkılması nedeniyle 21 küçükbaş hayvan telef oldu.

A+A-

Telef olan hayvanların sahibi çiftçi Şirin Çaçan, tek katlı toprak ahırın gece aniden büyük bir gürültüyle çöktüğünü ve 21 küçükbaş hayvanın telef olduğunu söyledi.

Çaçan, "Yerleşim yerimiz dağlık bir araziye sahip olduğu için tarım yok denecek az. Bu nedenle hayvancılıkla uğraşıyoruz. 15 nüfuslu bir aileyim, 2 çocuğum okul okuyor. Bana ait 33 küçük baş hayvanım vardı ve bu hayvanlarımdan başka hiçbir gelir kaynağım yok. Sabah ahıra doğru gittiğimde ahırımın yıkılmış olduğunu gürünce büyük bir şok yaşadım.

Kardan dolayı akşam geç saatlerde ahır yıkılmış. 21 hayvan taşların altında kalarak telef oldu. Çok büyük maddi zarar içindeyim. Bu hayvanlarla hem aile geçimimizi sağlıyorduk hem de okul okuyan çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılıyordum. Okula gidecek çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamayacağım. Mağdur durumdayım, yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.


(MT-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT