1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayvan sevgisi dernek kurdudru
Hayvan sevgisi dernek kurdudru

Hayvan sevgisi dernek kurdudru

Diyarbakır Kanarya ve Kafes Kuşları Derneği başkanı Hasan Ziya Genç: 'Bütün hayvan sever vatandaşlarımızı, çatımız altında buluşmaya davet ediyoruz'.

A+A-
Diyarbakır'da bu yılın ilk aylarında kurulan Diyarbakır kanarya ve kafes kuşları derneği, bütün hayvan severlere çağrıda bulunarak, güç birliği çağrısında bulundu.
 
Bu yılın ilk Aylarında resmi açılışı yapılan ve 10. Ayda ise Türkiye Federasyonuna üye olan Diyarbakır kanarya ve kafes kuşları derneği başkanı Hasan Ziya Genç, Bölgeden Haber'e açıklamalarda bulundu.
 
ÜYE SAYIMIZ 50'Yİ AŞMIŞ DURUMDA
 
Kurulduktan kısa bir süre sonra, vatandaşların yoğun bir ilgisine mazhar olduklarını belirten dernek başkanı Hasan Ziya Genç, şunları söyledi:
 
'Derneğimiz 2014'ün ilk aylarında resmi olarak hizmete girdi. 10. Ayda ise, Türkiye Federasyonuna resmi üyeliğimiz gerçekleşti. Medeniyetler beşiği, tarihin canlığı tanığı bu kadim kent, bağrından sayısız fikir ve bilim insanları, yazarlar, şairler çıkarmış ve çıkarmaya da devam etmektedir. İnsanlarımızın hayvan severliği de, ülkemiz kamuoyu tarafından yakından bilinmektedir.
 
Amacımız, hayvan sevgisini daha geniş kitlelere ulaştırmaktır. Bu hedef doğrultusunda üye kayıtlarımız devam ediyor. 50'yi Aşmış durumdayız. Muhtelif meslek gruplarına mensup üyelerimiz var.
 
Avukat, eğitimci, doktor, mühendis gibi üyelerimizin yanı sıra, esnaf ve ticaret erbabı üye kardeşlerimiz de, dernek çalışmalarımıza katılmaktalar. Derneğimizde, papağan çeşitleri, kanaryalar, muhabbet kuşları, saka, ispinoz, Florya, çütre ve hint bülbülleri, golden finc ve benzeri kuş türleri sergilenmektedir.Ayrıca, her hafta Pazar günleri saat 14.00 itibarıyla başlayan mezatlara (açık artırım) dileyen herkes katılabilir'.
 
6 YAŞINDA BAŞLAYAN KUŞ SEVGİSİ, BU DERNEĞİ KURDURDU
 
47 yaşında olan ve 6 yaşından bu yana kuşlara merak sardığını belirten Hasan Ziya Genç şöyle devam etti:
 
'Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, hayvanları sevmeyenlerin, insanları da sevemeyeceğini düşünüyorum.Günümün büyük kısmı, kuşlarla iç içe geçiyor.Teknolojinin sürekli geliştiği ve insanların giderek robotlaşmaya doğru gitti bu çağda, hayvan sevgisinin daha da önem kazandığı görüşündeyim. Günün yorgunluğunun ve stresinin atılabileceği, insanların kafasını dinleyebileceği bir ortam oluşturduk.
 
Bizleri tanımak ve çalışmalarımızı yakından görmek isteyenleri, derneğimize davet ediyoruz. Merkez Yenişehir İlçesi Ofis Ekinciler caddesi üzerinde bulunan Özyıldız işhanı yanında ki Işık Apartmanı numara yirmide çalışmalarımıza devam ediyoruz.
 
Bizleri ve çalışmalarımızı yakından görmek isteyen kardeşlerimiz, dernek merkezimize davet ediyoruz. Beslediğimiz hayvanlar hakkında, onların bakımları ve nasıl daha iyi bakılabileceği gibi konularda, her türlü yardımı sunmaya hazırız.
 
Amacımız, hayvan sevgisini daha geniş kitlelere Aşılamaktır. Arzu eden vatandaşlarımız, her gün saat 13.00 – 19.00 saatleri Arasında derneğimize bizzat gelebilir veya 553 369 71 31 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirler'.
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT