1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayrat’tan mağdurlara yardım eli
Hayrat’tan mağdurlara yardım eli

Hayrat’tan mağdurlara yardım eli

Genel merkezi İstanbul’da bulunan kamu yararına çalışan dernek statüsü olan Hayrat İnsani Yardım Derneği, Güneydoğu’ da yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olmuş halk için yaptığı çalışmalarla bölge halkıyla dayanışma içerisinde olmaya devam ediyor.

A+A-

Dünya’nın her yerinde mağdur ve mazlum olan halklarla dayanışma içerisine giren ve özellikle Suriye’deki iç savaşın başladığı günden bu yana gönderdiği 700’e yakın yardım tırıyla yardımlarını devam ettiren Hayrat İnsani Yardım, Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olan halka elini uzatıp yardımına koşuyor. Başta Diyarbakır, Şırnak, Batman, Siirt, Hakkari, Van ve Ağrı’ya gönderdiği yardım tırlarıyla bölge halkının az da olsa mağduriyetini gidermeye, yanında olmaya çalışıyor.
 
TEMEL YARDIM VE EĞİTİM FAALİYETLERİ
 
Muhtaç ve mazlum durumdaki insanlara temel yardım malzemeleri ulaştırmanın yanında eğitim imkanlarının geliştirilmesi araç gereçlerin temini Kur’an ve kitap ihtiyacının giderilmesi gibi konularda da çalışmalar yapan Hayrat İnsani Yardım Vakfı, başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde eğitim faaliyetleri yürütüyor; geleceğe umutla bakan, kendine güvenen imanlı nesiller yetiştirmek için çaba gösteriyor.
 
YARDIMLAR SÜRÜYOR
 
Ramazan ayının yaklaşmasıyla yine seferber olan Hayrat İnsani Yardım başta Diyarbakır ve diğer bölgelerde maddi ve manevi yardımlarını devam ettirip iftar çadırları kurmak için gece gündüz demeden hazırlıklarını yapıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hayrat İnsani Yardım Derneği Diyarbakır Genel Koordinatörü Baver Doğmuş, bölgede mağdur olan vatandaşa yönelik yardımların sürdüğünü belirterek, mağdurlarla dayanışma içerisinde olan ve onları yaptıkları bağışlarla yalnız bırakmayan yardımsever Diyarbakır halkına teşekkür etti. Doğmuş, mağdur halka yönelik yardımlarını aralıksız sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

(Engin öztürk)

HABERE YORUM KAT