1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayrat İnsani Yardım,mazlumlara yardım elini uzatacak
Hayrat İnsani Yardım,mazlumlara yardım elini uzatacak

Hayrat İnsani Yardım,mazlumlara yardım elini uzatacak

Yerelden ulusala tüm mağdur ve mazlumlara yardım elini uzatan Hayrat İnsani Yardım Derneği, Kurban Bayramı’nda Güneydoğu’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yürüteceği yardımlarla ilgili stratejisini belirledi. Hayrat, tüm mazlumlara ulaşmaya çalışacak

A+A-

Hayrat İnsani Yardım Derneği, yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili bölgede, ihtiyaç sahibi insanlara yönelik insanı yardım yapılması konusunun konuşulduğu toplantı Hayrat İnsani Yardım Derneği Diyarbakır Şubesi’nde düzenlendi.

Hayrat İnsani Yardım Şanlıurfa Bölge Temsilcisi Abdullah Toprak’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin bölgedeki temsilcileri katıldı. Saatler süren toplantının ardından yapılacak insani yardımlarla ilgili izlenecek program kararlaştırıldı. Toplantıda, bölgedeki tüm mazlum ve mağdurlara ulaşılması kararı alınırken, bunun için çalışmalar başlatıldı.

Hayrat İnsani Yardım Derneği, daha önce de çatışmalar ve sokağa çıkma yasakları ile evlerini terk etmek zorunda kalan bölge halkına insani yardımlarda bulunmuş ve mazlum ve mağdurları yalnız bırakmamıştı. Bu yardımlarıyla gönülleri fetheden Hayrat İnsani Yardım Derneği, dünyadaki tüm mağdur insanlara yaptığı yardımlar ve uzattığı yardım eliyle de uluslar arası alanda büyük saygınlığı bulunuyor.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT