1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayrat-Der’den öğrenciler ve yetim aileler yararına kermes
Hayrat-Der’den öğrenciler ve yetim aileler yararına kermes

Hayrat-Der’den öğrenciler ve yetim aileler yararına kermes

Hayrat İnsani Yardım Vakfı’nın çatısı altında hizmet veren Hayrat Derneği, ihtiyaç sahibi olan öğrencilere destek sağlamak amacıyla düzenlediği yardım kermesini dualarla açtı.

A+A-

Hayrat Derneği’nin kermesinin açılış törenine, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vakıf üyeleri katıldı. Dualar eşliğinde açılışı yapılan kermesin açılış kurdelesini ise Hayrat Derneği Diyarbakır Temsilcisi Mehmet Altay kesti.
 
Burada kısa bir konuşma yapan Altay, “Amacımız eğitim gören maddi durumu yetersiz öğrenciler ile ihtiyaç sahibi yetim ailelere bir nebzede katkıda bulunmaktır. Öğrenci ve yardıma muhtaç ailelerin yararına kullanılmak üzere düzenlenen kermesimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
Altay ve diğer katılımcılar, daha sonra hazırlanan yiyeceklerin yanı sıra el emeği, göz nuru el işlerinin de yer aldığı stantları gezdi.

Kermeste ayrıca helal sertifikalı Afia gıda ürünlerini de bulmak mümkün. Ninova AVM yanındaki Tunç apartmanı altında bulunan kermes tüm Diyarbakırlılara açık. Kermes 22 Mayıs tarihine kadar sabah 09 ila 20.00 saatleri arasında açık tutuluyor.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT