1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayırseverlerden Hani'ye camii
Hayırseverlerden Hani'ye camii

Hayırseverlerden Hani'ye camii

Diyarbakır'ın Hani ilçesi Gürbüz Beldesine hayırseverlerin desteğiyle Merkez Camii yaptırıldı.

A+A-
Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş,Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Üyesi iş adamı A.Hamit Kaya,İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş ile camii yapımı için destek veren hayırseverler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Gürbüz Beldesi Merkez Camii'nin açılışında konuşan  Hani ilçe Müftüsü Ahmet Durmuş Camilerin ibedet ve fikir merkezi olduğunu ve  Tevbe suresi,18.ayet-i kerime'den bir örnek vererek ''Kim Allah'ın rızasını dileyerek bir mescid bina ederse Allah'da onun için cennette bir saray hazırlar''Bu ifadelerle mescid yapma işinin,kamil bir imana sahip olanların işi olabileceği net bir şekilde ifade edilmiştir''dedi.
 
Camii inşasına destek olan Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Üyesi İş adamı A.Hamit Kaya ise Camiilerin dini ve ahlakı temsil ettiğini belirterek Camiler ibadetin yanı sıra toplumun sosyal hayatının kalbi durumundadır. Orda barışın, kardeşliğin huzurun yeşerip yaşandığı yerler bu nedenle karınca kararınca elimizden gelen desteği yapmış bulunmaktayız.Emeği geçen herkesten Allah Razı olsun''şeklinde konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş Diyarbakır'ın Hani ilçesi Gürbüz Beldesi Merkez camii inşasında emeği geçenlere plaket taktim ettiler.
 
 
 
 
 

HABERE YORUM KAT