Hayır kermesi

Hayır kermesi

Diyarbakır'da Seyrantepe Talebe Yurtları yararına 'Hayır Kermesi' düzenlendi.

A+A-

Bayındırlık caddesi hizmete açılan ve gün boyu açık tutulacak olan kermesa vatandaşların ilk günden itibaren büyük ilgi gösterdiği dikkat çekti.

İl Vali Yardımcısı Mehmet Demir ile İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, kurum yöneticileri ve kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla "Hayır Kermesinin" açılışı yapıldı.

10 gün süreyle, gün boyu halka açık olan "Hayır kermesinde" konuşan İl Vali Yardımcısı Demir, Diyarbakır'ın hayır işlerinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir kent olduğunu belirterek, ”Seyrantepe Talebe Yurtlarını,yıllardır kardeşlerimizin Kur'an kursları için öğrencilerimiz için gayret gösteren ve kermesler düzenleyen bir kurum olarak biliyoruz” dedi.


'EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENİYOR'

Seyrantepe Talebe Yurtları Müdürü Hasan Yaprak ise geleneksel olarak her yıl düzenledikleri 'Hayır Kermesi'ni bu yıl da hizmete açtıklarını ifade ederek, kermeste bay-bayan ve çocuk kıyafetleri, halı ve zücaciye çeşitleri, temizlik malzemeleri, ayakkabı çeşitleri gibi yediden yetmişe herkesin ihtiyaç duyabileceği ürünlerin yer aldığını söyledi. Yaprak, ”Bayanların el emeği göz nuruyla yaptığı çeyizlik eşyalar ve ev tekstili ürünleri, gerçekten görülmeye değer" dedi. Herhangi bir ticari amaç gütmediklerini belirten Yaprak, vatandaşların ilgisini beklediklerini bildirdi.


'BU DESTEKLERLE YENİ HİZMETLER YAPACAĞIZ'

Yaprak,"HayırKermesi'nden elde edeceğimiz geliri, üç ayrı amaç için değerlendirmeyi hedefliyoruz. Bunlardan birincisi Seyrantepe Talebe Yurtları bünyesinde eğitim gören yüzlerce öğrencimizin iaşelerini temin etmek. İkinci amacımız, eğitim hayatını sürdürmek isteyen, ancak ekonomik durumu elverişli olmayan çocuklarımızın, öğrenimlerini sürdürmelerine bir nebze de olsa katkı sağlamak.

Yurtlarımıza talep bir hayli fazla olduğundan artan ihtiyacı karşılamak için hayırsever kişi ve kuruluşların desteğine ihtiyacımız var. Çok yurt binası yapmak, daha fazla sayıda çocuklarımızı barındırarak, öğrenim hayatlarını sürdürmelerine destek olmak için halkımızın yardımlarını bekliyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın geleceğine bir nebze de olsa katkı sağlamak isteyen bütün vatandaşlarımızı bu hayır kervanına katılmaya davet ediyoruz."diye konuştu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT