1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Haydi yaşamı projelendiriyoruz
Haydi yaşamı projelendiriyoruz

Haydi yaşamı projelendiriyoruz

Dicle Üniversitesi Sosyal Aktiviteler ve Eğitim Kulübü (SAVEK) tarafından Avukat Ali Ulusoy'un konuşmacı olarak katıldığı “Haydi! Yaşamı Projelendiriyoruz” adlı kişisel gelişim semineri düzenlendi.

A+A-
Dicle Üniversitesi kongre merkezinde gerçekleştirilen seminere öğrenciler büyük ilgi gösterirken, Ali Ulusoy'un anlattıklarını can kulağıyla dinlediler.
 
Ulusoy'un esprili ve akıcı anlatımı öğrencilerin büyük ilgisini çekerken, aynı zamanda okuduğu şiirlerle de duygusal anlar yaşattı.Şiir kitabı olan Down sendromlu oğlundan ve bu rahatsızlığı yaşayanların toplumdaki yerinden bahseden Ulusoy, “Kimsenin yapamadığını yaparsanız farklı olursunuz ve fark edilirsiniz” dedi.
 
Ulusoy, Yaptığımız işi severek yapmamızın önemini ve kimseye benzemeden kendimize özgü olmamız gerektiğini ifade ederek, yaşam boyunca öğrenci olunduğunu ve sürekli öğrenilmesi gereken yeni şeylerin olduğunu söyledi.
 
 Bu arada Ulusoy; daha başarılı, mutlu ve özgüvene sahip bireyler yetişmesine katkıda bulunmak, kendisiyle barışık, yaratıcı ve üretken bireyler için eğitim ve organizasyonlarda bulunarak topluma yararlı olmak amacında olduğunu da sözlerine ekledi.
 

HABERE YORUM KAT