1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Haydi spora
Haydi spora

Haydi spora

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yaz döneminde açılan il spor merkezleri bu yıl 26 branşta faaliyet girecek.

A+A-

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yaz döneminde açılan il spor merkezleri bu yıl 26 branşta faaliyet girecek.

HERKESİ BEKLİYORUZ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut, il spor merkezlerinin amacını maddi imkanı olmayan gençlere ücretsiz spor yaptırmak olduğunu belirterek şunları söyledi, "Diyarbakır her geçen gün büyüyor. Gençlerin çoğunlukta olduğu kentimizde çocuklarımıza spor alanları açmamız gerekiyor. Bu nedenle teşkilatımız Türkiye'nin her ilinde ve önemli ilçelerinde il spor merkezleriı adı altında spor faaliyetleri yapıyor. Diyarbakır'da bu faaliyetlerin yapıldığı önemli kentlerin başında yer alıyor. Bu yıl 26 branşta faaliyet göstereceğiz. 25 spor branşının ücretsiz olduğu ve sadece yüzme kategorisinde ücret alınacağı il spor merkezinin açılışını teşkilatımızın kuruluş yıl dönümüne gelen 29 Haziran'da yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı çocuklarını bu kurslara getirmelerini isteriz. Karne stresinden spor yaparak uzaklaşmaları için spor okulları oldukça idealdir."

AÇILACAK SPOR BRANŞLARI

1. ATICILIK VE AVCILIK

2. ATLETİZM

3. BADMİNTON

4. BASKETBOL

5. BEDENSEL ENG.( BASK.-VOLEYBOL )

6. BİLARDO

7. BOKS

8. CİMNASTİK

9. GÜREŞ

10. HALK OYUNLARI

11. HENTBOL

12. HOKEY

13. İZCİLİK

14. JUDO

15. KARATE

16. KİCK-BOKS

17. MASA TENİSİ

18. MUAY-THAİ

19. SATRANÇ

20. TAEKWONDO

21. TENİS

22. VOLEYBOL

23. VÜCUT GELİŞTİRME ( FİTNESS )

24. WUSHU

25. YAMAÇ PARAŞÜTÜ

26. YÜZME

Etiketler :

HABERE YORUM KAT