1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Haydi bisiklet kullanma eğitimine
Haydi bisiklet kullanma eğitimine

Haydi bisiklet kullanma eğitimine

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara bisiklet kullanma eğitimi verilecek.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara bisiklet kullanma eğitimi verilecek. 2 ay sürecek ve ücretsiz verilecek eğitimler 7 Ekim'de başlayacak.

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Spor Müdürlüğü tarafından vatandaşlara bisiklet kullanma eğitimi verilecek. Bu eğitimlere katılacak vatandaşlara, kask, dizlik ve dirseklik ücretsiz verilecek.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, tenis turnuvasına başladıklarını bu turnuvadan sonra mahaller arası futbol ve satranç turnuvasına başlayacaklarını ardından da vatandaşlara bisiklet kullanma eğitimi vereceklerini söyledi.

Tenis turnuvası başladı

25 Eylül'de başlayan tenis turnuvasının 6 Ekim'de sona ereceğini belirten Kıratlı, “Tenis turnuvasının startını verdik. Bu turnuvaya 32'si kadın 138 sporcu katılıyor. 2. Mahaller Arası Futbol Turnuvası da yarın başlayacak. 8-12 yaş aralığındaki çocukların kurmuş oldukları 12 takım kendi aralarında maçlar yapacak. Bu maçlar Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan bir Yeniköy halı sahasında yapılacak. Bu turnuvada dereceye giren takımlara kupalar verilecek. 2. Satranç Turnuvası ise 36 Ekim tarih0leri arasında yapılacak. Satranç oyununun yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacıyla 2 yıldan bu yana Sümer Park Ortak Yaşam Alanında satranç eğitimleri vermekteyiz. Bu eğitimleri desteklemek amacıyla turnuvalar düzenliyoruz. Bu yıl 2'sini düzenleyeceğimiz satranç turnuvasına tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Eğitim 2 ay sürecek

7 Ekim'de bisiklet kullanma eğitimi vereceklerini belirten Kıratlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Monotonlaşan insan hayatı, kentteki hızla artan trafik sorunu, araç egzozlarından yayılan zehirli gazlar ve spor imkanı yaratmak için bisiklet kullanımını arttırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla bisiklet kullanma eğitimleri verilecektir. Bisiklet, eğitimlerine katılacak vatandaşlarımıza, kask, dizlik ve dirseklik belediyemiz tarafımızdan karşılanacaktır. Bisiklet sürme eğitimi 2 ay sürecektir.”

Semra Kıratlı, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Spor Şube Müdürlüğü tarafından 8 branşta düzenlenen yaz spor okullarına 623'ü kadın olmak üzere toplam 1350 kişinin faydalandığını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT