1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayatlarında ilk defa tatil yaptılar
Hayatlarında ilk defa tatil yaptılar

Hayatlarında ilk defa tatil yaptılar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince yoksul çocuklara yönelik düzenlenen 6 günlük yaz kampına katılan çocuklar gönüllerince eğlendi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 yıl önce 19 dönümlük alana kurulduğu belirtilen Hazar Gölü Sosyal Hizmetler Tesisi'ndeki yaz kampına tatil yapma imkanından yoksun ailelerin çocukları ile sokakta çalışan risk altındaki çocuklar 90 kişilik gruplar halinde 6 günlük tatile götürülüyor.
 
TATİL İMKANI BULDULAR
 
Kamp yetkilileri, şimdiye kadar 4 bin 720 çocuğun kampta ağırlandığını, yaz sonuna kadar da bu sayının 5 bin 500'ün üstüne çıkmasının hedeflendiğini belirterek "Kamp, bu yıl 17 Haziran ile 24 Ağustos 2013 tarihleri arasında faal olacak. Yaz kampı 9 dönemden oluşmaktadır. Her dönem 6 günden oluşmakta olup her dönemde 9 ile 14 yaş arasındaki yaklaşık 90 çocuğa tatil yapma imkanı sağlanıyor" dedi.
 
KAMPTAKİ FAİLİYET

 
Kampta voleybol, futbol, yüzme, sanat okulu faaliyetleri, akran eğitimi, langırt, satranç gibi spor ve faaliyetlerle uğraşan çocuklar, kamptaki son günlerinde eğitmenler gözetiminde havuzda eğlendiler.
 
Çocuklardan 11 yaşındaki Zeynep Ergün, bugüne kadar hiç tatil yapmadığını, şimdi burada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. İlkokul 5. sınıfta okuduğunu belirten Ergün, "Babam yaşlı olduğu için çalışamıyor. Annem aşçılık yaparak geçimimizi sağlıyor. Buraya ilk geldiğimde biraz çekiniyordum. Ama şimdi çok eğleniyorum. Katamino, dinozor yapmaca, mozaik çalışması yapıyoruz. Havuza giriyoruz, günde 4 öğün yemek yiyoruz" diye konuştu.Yaz kampı, göl kenarında yakılan ateşle sonlandı. Çocuklar ateşin etrafında halay çekerek eğlendi.

HABERE YORUM KAT