1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayatını kaybeden şehitlerin isimleri belli oldu
Hayatını kaybeden şehitlerin isimleri belli oldu

Hayatını kaybeden şehitlerin isimleri belli oldu

Diyarbakır-Lice Karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakoluna düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 3 askerin isimleri belli oldu.

A+A-

Diyarbakır-Lice Karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakoluna bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 asker hayatını kaybederken 2’si ağır 19 asker ve 2 sivil yaralandı.

Edinilen bilgilere göre; saldırı saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Bomba yüklü araçla karakola saldırı yapıldığı sırada nizamiyede bulunan J.Astsb. Halil Türkoğlu, J.Astsb. Mustafa Gökçeli ve J.Uzm.Çvş. Mehmet Döner hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden askerlerden 2’sinin geçici görev ile Mermer Jandarma Karakoluna gönderildiği belirtildi.

Patlamanın şiddetiyle karakol içerisindeki askerlerden ise 2’si ağır olmak üzere 19 askerin yaralandığı, karakol çevresinde bulunan 2 sivilin de yaralandığı öğrenildi. Saldırıda yaralanan askerler, Diyarbakır Asker Hastanesine kaldırıldı.

Saldırı meydana gelen patlama çevre köylerden de hissedildi. Karakolun karşısında yer alan Toprak Mahsulleri Ofisi ile 50 metre karakolun aşağısında bulunan bir petrolde patlamadan zarar gördü.

Hatırlanacağı üzere aynı karakolun askerlerinin bulunduğu otobüse yola yerleştirilen patlayıcı ile bir saldırı düzenlemiş, saldırıda 8 asker hayatını kaybetmişti. 

HABERE YORUM KAT