1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayati tehlikeleri sürüyor
Hayati tehlikeleri sürüyor

Hayati tehlikeleri sürüyor

Silvan’da buldukları bir mühimmatın patlaması sonucu 1 çocuğun hayatını kaybettiği olayda yaralanan çocuklardan 2’sinin hayati tehlikesi devam ediyor.

A+A-

Diyarbakırr’ın Silvan ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından yaşanan şiddetli çatışmalar sonrası buldukları bir mühimmatın patlaması sonucu 9 yaşındaki Hasan Yılmaz isimli çocuk yaşamını yitirmiş, 3 çocuk ise yaralanmıştı.

DİHA’nın haberine göre, patlamada yaralanan çocuklardan hayati tehlikesi bulunmayan Ümit Yılmaz, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Ortopedi Servisi’nde, Mert ve Mazlum Yılmaz ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındı. Tedavileri süren çocuklardan Ümit Yılmaz’ın kırılan ayağı alçıya alındı. Oyun oynadıkları sırada yerde yumurtaya benzer bir cisim fark etiklerini ve bu cismi eline aldığını anlatan Ümit Yılmaz, arkadaşı Hasan’ın kendisine cismi bırakması söylemesi üzerine, cismi yere attığı sırada büyük patlamanın yaşandığını dile aktardı.


İki çocuğun hayati tehlikesi sürüyor


Patlamada ağır yaralanan diğer iki çocuğun hayati tehlikesi devam ediyor. Patlamanın yaşandığı sırada evde olduğunu, patlama sesinin duyması ile patlama yerine gittiğini dile getiren Ümit ve Mert’in annesi Halime Yılmaz, karşılaştığı manzara karşısında şok yaşadığını paylaştı. Olay yerine ambulans gelmeden kendi imkanlarıyla çocukları Silvan Devlet Hastanesi’ne kaldırdıklarını belirten anne Yılmaz, şimdi iki hastane arasında git gel yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, çocuklarına bu işkenceyi yaşatanların ortaya çıkarılmasını istedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler