1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayata sporla tutundu
Hayata sporla tutundu

Hayata sporla tutundu

Yalova’da 17 Ağustos Marmara Depremi’nde bacağını kaybeden Diyarbakırlı Vedat Oncar, hayata sporla tutundu.

A+A-

 48 saat sonra enkazdan çıkan Vedat Oncar, basketbolcu oldu. Oncar protezli bacağına rağmen hem spor yapıyor hem de tersanede çalışarak ailesini geçindirmeye çalışıyor
 
Diyarbakır’dan iş bulma ümidiyle Yalova’ya giden Vedat Oncar, 16 yıl önce Marmara Depremi’nde sağ bacağını kaybetti. Enkaz altında 48 saat kalan Oncar, deprem sonrasında hayata küstüğünü, 2005 yılında tanıştığı Yalova Ortopedikler Spor Kulübü ile hayata sıkı sıkı bağlandığını söyledi. Yalova’da bir tersanede çalışan ve spor yaşantısına Kocaeli Engelliler Yıldız Spor Kulübü’nde devam eden Oncar, aldığı asgari ücret ile 5 kişilik ailesine baktığını söyledi. 2005 yılında YOSK’un kadrosuna katılan tecrübeli oyuncu, Yalova ekibi ile 2 şampiyonluk yaşarken takımıyla Süper Lige çıktı.


‘Büyük zorluklar çektim’


Marmara Depremi sonrasında yaşantısında büyük zorluklar çektiğini belirten tekerlekli sandalye basketbol oyuncusu Vedat Oncar, “Depremde sağ ayağımı kaybettikten sonra sporla tanıştım, hayatımı sporla geçindirmeye çalışıyorum. Ardından kendime iş buldum. Özel bir sektörde 925 lira aylık ile depo sorumluluğu yapıyorum. Depreme yakalandığım zaman hayattan umudumu kesmiştim zaten. Hiç kimseyle konuşmuyordum. YOSK ile spor hayatına başladıktan sonra başarı gelmeye başladı. Süper Lig’de kalıcı olduk. 2. Lig’den başladım, sonra 1. Lig ve sonra da Süper Lig’e çıktım ve 4 sezon Süper Lig’de oynadım. Şuanda 2. Lig’e transfer oldum. Geçen sezon Kocaeli Engelliler Yıldız Spor Kulübü’nün formasını giydim” şeklinde konuştu.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler