1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayat karartan illet: Kumar
Hayat karartan illet: Kumar

Hayat karartan illet: Kumar

Diyarbakır Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Recep İdikut değerlendirmelerde bulunarak kumar toplumların felakete uğraması ailelerin dağılmasında zemin oluşturduğunu söyledi.

A+A-

Diyarbakır Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Recep İdikut, kumarın toplumun ana dinamikleri olan aileleri yıktığını söyledi. Kur’an-ı Kerim'de de kumarla ilgili insanları uyaran ayetlerin olduğunu belirten İdikut, “Bugünkü toplumumuzun felakete uğramasına sebep olan ana etkenlerden bir taneside kumardır. Birçok küçük beldelerimizde özellikle ilçelerimizde maalesef kumar hayatın bütün alanlarına hakim olmuş ve ailelerin dağılmalarına sebep olmuş durumdadır." ifadelerini kullandı.


“Kumar intiharlara sebep olan bir illettir”


Milli piyango ve buna benzer şans oyunlarıyla ailelerin yok olduğunu söyleyerek, Sistemin de teşvik ettiği bazı oyunların genç hayatların sönmesine sebep olduğuna dikkat çekti. İdikut, “Allah'ın ve toplumun nefretini celp eden ve huzuru bozarak ailelerin dağılmasına sebep olan ve insanları birbirine düşman eden bu illetten uzak durulmalı, kumar oynadıktan sonra bunalan o insan intihara kalkışarak hem dünyası hem de ahireti mahvoluyor.” ifadelerine yer verdi.


Son olarak, Allah'ın haram kıldığı ve fenalık olarak nitelendirilen bu kötü davranıştan toplum olarak uzak durmak gerektiğini belirterek, “Allah kumara duçar olanları kumar hastalığından muhafaza etsin ve onları kurtarsın." dedi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler