1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayat bisiklet hızında güzeldir
Hayat bisiklet hızında güzeldir

Hayat bisiklet hızında güzeldir

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Nuri Zekiye Has Ortaokulu birlikteliği ile sağlıklı yaşama ve spora dikkat çekmek için “Hayat bisiklet hızında güzeldir” sloganıyla bisiklet turu düzenlendi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Müdürlüğü ve Nuri Zekiye Has Ortaokulu öncülüğünde Diyarbakır'da bisiklet turu düzenlendi. Tur, Bağlar Karacadağ (Sento) Caddesi'ndeki Nuri Zekiye Has Ortaokulu'ndan başlayıp, Alipar Köprüsü'nden M. Akif Ersoy, Akkoyunlu ve Ekinciler caddesini takiben Hindibaba, Ali Emiri, Dağkapı Meydanı, İnönü Bulvarı, Turistik Caddesi'nden Mardinkapı'daki Keçi Burcu'na kadar devam etti.

Bisikletin hava ve gürültü kirliliği yaratmadığını, çevre dostu ulaşım aracı olduğunu belirten Spor Koordinatörü Bişar İçli, “Bisiklet aynı zamanda insanların kendilerini zinde hissetmeleri ve günlük bir spor aktivitesidir” dedi.

Çocuk ve gençlerin katılım gösterdiği bisiklet turuna, geçilen güzergahtaki çevre sakinlerinin yoğun ilgisi dikkat çekti. Trafik kontrol ekiplerinin gözetiminde sağlanan etkinlik için şehir merkezindeki bazı yollarda trafik tek şeritten verilerek turun sağlıklı ilerleyişi sağlandı.

HABERE YORUM KAT