1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Havacılık kulübü öğrencileri sertifikalarını aldı
Havacılık kulübü öğrencileri sertifikalarını aldı

Havacılık kulübü öğrencileri sertifikalarını aldı

DicleÜniversitesi Havacılık Kulübü öğrencileri 3. dönem öğrencileri sertifikalarınıaldı.

A+A-

DicleÜniversitesi Havacılık Kulübü ve Sivil Havacılık Yüksekokulu işbirliği iledüzenlenen ve 15 gün süreyle teorik ve pratik eğitimden geçen 23 öğrenciden20'si sertifika almaya hak kazandı.

Törene, RektörYardımcısı Prof. Dr. Aslan Bilici, Kulüp Danışman Hocası Vedat Veli Çay, Bağlar Kaymakamlığından Proje Koordinatörü MustafaAltındağ, Gençlik İl Müdürlüğünden Ejder Alçay, eğitimciler Serdar Özuçaroğlu,Cenk Uygun, Tuğba Hasgül ve kursiyer öğrenciler katıldı.

Kongremerkezinde düzenlenen törende söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. AslanBilici, yönetime geldiklerinden beri sosyal ve sportif faaliyetlerde öğrencilereher zaman destek olduklarını söyledi. Bu tür kursları sürdürmeye devamedeceklerini belirten Bilici, gerekli fiziki alt yapıların iyileştirilmesi içinçalışmaların süreceğini ifade ederek, Bağlar Kaymakamlığına teşekkür etti.

Öğrencileradına söz alan Şükran Kurtar, kurs sürecinin kendileri için çok renkli vezevkli geçtiğini ifade etti. Bu dönemin kendileri için oldukça verimligeçtiğine dikkat çeken Kurtar, yönetimden desteklerinin devam etmesini istedi.

Kursa 23kursiyerin katıldığını, ancak 20'sinin sertifika almaya hak kazandığınıbelirten eğitmen Serdar Özuçaroğlu, Türkiye'nin birçok yerinde bu kursuverdiklerini ancak burasının çok başka olduğunu kaydetti. Buradaki öğrenciprofilinin çok renkli olduğunu söyleyen Özuçaroğlu, burada her zaman içingönüllü olarak bulunmaya hazır olduğunu ifade etti.

Konuşmalarınardından öğrenciler, sertifikalarını alarak, toplu fotoğraf çektirdi. Program,verilen kokteyl ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT