1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Havaalanı inşaatından düşüp öldü
Havaalanı inşaatından düşüp öldü

Havaalanı inşaatından düşüp öldü

Diyarbakır'da yapımı 2013'te Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binasının inşaatından düşen Kayserili şantiye şefi hayatını kaybetti.

A+A-
Diyarbakır'da yapımı süren yeni Havaalanı inşaatında şantiye şefi olarak görev yapan Kayserili işçi çatı montajı yaptığı sırada çatıdan düşerek ağır yaralandı. İsminin Serhat olduğu öğrenilen Kayserili şantiye şefi kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 
Olay, bir süre öncesine kadar 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı'nca 'atış alanı'' olarak kullanılan alan üzerinde inşası devam eden Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binasında meydana geldi.
 
Edinilen bilgiye göre, terminal şantiyesinde şef olarak görev yapan ve isminin Serhat olduğu öğrenilen usta, terminalin çatı bölümünde montaj işi yaptı. Çok tehlikeli olmasına rağmen, iş güvenliği için herhangi bir önlem almayan şantiye şefi Serhat, çatıdan düştü.
 
 
Kanlar içinde kalan Serhat', inşaatta çalışan işçi arkadaşları tarafından olay yerine çağrılan ambulans ile Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Serhat yapılan tüm müdahalelere cevap vermeyince yaşamını yitirdi. İşçilerden alınan bilgilere göre, Şantiye Şefinin Kayserili olduğu öğrenilirken, haber verilen Serhat'ın ailesinin bugün cenazeyi alması bekleniyor.
 
Olay sonrası bölgede çalışan işçiler, yaşanan olayın şokunu yaşarken, olay yerine gelen polis, olay yerinde yaptığı incelemesini tamamlarken, soruşturma da sürüyor.
 
 
2013 Temeli Atılmıştı
 
 
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin yurt dışına açılmasını sağlayacak Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binasının temeli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katıldığı törenle 2013 yılında atılmıştı.

HABERE YORUM KAT