1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hasuni'de türkü gecesi düzenlendi
Hasuni'de türkü gecesi düzenlendi

Hasuni'de türkü gecesi düzenlendi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Hasuni Ardıl Kafe'de türkü gecesi düzenlendi.

A+A-

Türkü gecesinde sanatçı Ayşegül Ekinci ve ekibi yer aldı. Kürt müziğini ileriye taşımak gibi bir hedefi olduğunu belirten Ayşegül Ekinci, "Bilgilerimi teoriye çevirmek için 8 yıl aradan sonra konservatuvara gitmek gibi bir düşüncem oldu.

10 yıldır bu işi yapıyorum. 8 yıl Grava Roje adlı grupla birlikte sahne aldım. 1 yıldır tek başıma sahneye çıkıyorum. Küçük çaplı sahnelerde yer alıyorum. Her Cuma günü saat 8'de Hasuni'de sahneye çıkacağım" dedi. Tarihi bir mekan olan Hasuni'de müzik zevkini tattırmaya çalıştıklarını belirten kafe işletmecisi Aslan Umut Bakır, "Kültürümüzü ve tarihimizi leziz bir ortamda iç içe yaşatmak için burada canlı müzik organizasyonu düzenledik.

Buraya gelen müşterilerimiz de istedikleri şarkıları söyleyebilirler. İsteyenler aileleriyle birlikte gelip burada müzik zevkini yaşayabilirler. Müşterilerin ulaşım sorunu buraya gelen servis minibüsleriyle sona ermiştir. Her Salı Koma Dersim adlı grup, her Cuma günü de Ayşegül Ekinci ve grubu burada sahne alacaktır. Türkçe, Kürtçe ve Lazca şarkılar coşkulu gecelere herkesi davet ediyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT