1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastaya Dermanbaba Sahip çıktı
Hastaya Dermanbaba Sahip çıktı

Hastaya Dermanbaba Sahip çıktı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde meydana gelen çatışmalardan dolayı aylarca sokakta kalan şimdi ise metruk bir odada hastalığın pençesinde yaşamını sürdürmeye çalışan ve yardım bekleyen vatandaşa hayırseverliğiyle bilinen Dermanbaba Lakaplı Yılmaz Acu sahip çı

A+A-

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde uzun süren çatışmalar ve sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı süreçte evini terk etmek zorunda kalan Vedat Kaya, aylarca sokaklarda kaldı, şimdi ise hastalığın pençesinde yaşamını sürdürmeye çalışırken İlkha haber  ajansı tarafından haberi yapıldı. 

unnamed-(1)-013.jpg

Haberde çevre esnafı tarafından yardımda bulunan hasta Vedat Kaya’nın parası olmadığı için hastaneye götürülmediği belirtildi. Bu durumu öğrenen ve bugüne kadar binlerce hastaya sahip çıkan ve onları tedavi ettiren binlerce insana da yardımda bulunan hayırseverliğiyle lakabı Dermanbaba’ya çıkan Yılmaz Acu Vedat Kaya’ya sahip çıktı.

unnamed-(3)-004.jpg

24 saat aralıksız bir şekilde hastayı kapı kapı arayarak bulan Yılmaz Acu, hemen durumu 112 Acil Servis hattına iletti. Olaya anında müdahalede bulunan 112 Acil Servis, Yılmaz Acu’nun verdiği adrese bir ambulans göndererek Vedat Kaya’nın hastaneye sevkini gerçekleştirerek ilk müdahaleyi yaptı. 

unnamed-(4)-002.jpg

Aylardır tedavi olmayı bekleyen Vedat Kaya Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Dahiliye bölümüne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanede tedavisi yapılacak olan Kaya ile ilgileneceğini belirten Acu, “Dün bir ajansın Vedat Kaya’nın haberini yaptığını gördüm çok üzüldüm. İlkha Haber Ajansıdan hastanın adresini aldım  ve Kaya’nın yaşadığı tek odalı eve gittim  Hali içler acısıydı, adeta perişan haldeydi. Hemen durumu Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimliğine bildirdim başhekimlik hasta için ne gerekiyorsa yapacağız dediler  Hastamızla birlikte Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne geldik, sağolsun başhekimlik hemen olaya müdahale etti ve Vedat Kaya’yı dahiliye bölümüne yatırdılar. Acu ,Hastanın gerekli tedavisi yapılacak. Tedavisi bittikten sonra ben kendisine her türlü yardımı yapacağım” dedi.

unnamed-016.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum