1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Hastaya baskı skandalı
Hastaya baskı skandalı

Hastaya baskı skandalı

Dicle üniversite hastanesinde yatmakta olan bir hasta, koruyucu kıyafet alınması gerektiği yönünde kendisine baskı yapıldığını iddia etti.

A+A-

İddia edilen bilgilere göre Cihan Özgen isimli vatandaş'ın eşi yaşadığı bir bulaşıcı bir hastalıktan dolayı 4 gündür ameliyat edilmediğini ve bu konuda mağdur olduğunu ifade etti.

Diyarinsesi.ORG mikrofonlarına konuşan Özgen vatandaş şunları söyledi “ Eşim 4 gündür Dicle Üniversitesinde kadın doğum bölümünde bulaşıcı bir hastalıktan dolayı tedavi görmektedir. Bugün doktoru ile görüştüğümde eşimin bulaşıcı bir hastalığının olduğu için tedavi edebilmek amacıyla koruyucu elbise seti almam gerektiğini söyledi. Bu koruyucu elbiseyi eşimin ameliyatı esnasında 5 kişilik bir ekip tarafından kullanacağını ifade etti. Bende piyasada bu işler ile ilgi bazı firmaları araştırdım yaklaşık 5.000 TL civarında fiyatının olduğunu öğrendim. Benim sağlık güvencemin olmasına rağmen bana bu koruyucu elbise setlerini ücreti karşılığında piyasadan satın almam gerektiğini söylüyorlar. Acil durumlarda ücretsiz olarak hastalara kullanmak üzere bulundurulması gereken bu tür malzemelerin hastanenin deposunda olması gerekir.

Çok mağdur oldum artık yeter dayanamıyorum
Fakir olduğum için eşimin ve doğacak yavrumun ölmesi mi gerekli. Psikolojim çok bozuk. Maddi gücüm yok. Buradan yetkililere sesleniyorum. 21. yüzyılda yaşıyoruz insan hayatı bu kadar mı basit.” dedi.

Kaynak:Diyarinsesi.ORG/Özel HABER

HABERE YORUM KAT