1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastaneye iftar çadırı
Hastaneye iftar çadırı

Hastaneye iftar çadırı

Kayapınar Belediyesi Ramazan dolaysıyla Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde iftar çadırı kurdu.

A+A-

İftar çadırında ay boyunca 500 kişilik yemek çıkartılacak. Belediyenin hastane bahçesinde açtığı iftar çadırında ilk gün yüzlerce hasta ve hasta yakını iftarını açtı. İftar yemeğinin ilk günü BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Emin Yılmaz, , BDP PM Üyesi İnan Kızılkaya Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcıları Aynur Yılmaz, Servet Yılmaz ve meclis üyeleri katıldı. Katılımcılar iftar çadırındaki yemek dağıtımın katıldıktan sonra vatandaşlarla birlikte iftarlarını açtılar.

İftar yemeğinde konuşan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, “ Ramazan ayının ülkemize, dünyaya tüm insanlığa barış, huzur ve özgürlükler getirmesini diliyorum. Yıllardan beri her Ramazan ayında aynı dileklerde bulunduk. Ülkemize barış, kardeşlik ve huzur gelsin diyoruz. Ne yazık ki yıllardır her Ramazan ayı buluşmamızda bu isteklerimiz, bu temellilerimiz karşılık bulmadı. Nihayet bu yıl Sayın Öcalan'ın çağrısıyla Türkiye'de yeni bir süreç başladı. Demokratik çözüm ve barış süreciyle birlikte son altı aydır çatışma yaşanmıyor ve ölümler olmuyor. Umuyoruz ki bu süreç devam eder. Başlatılan bu süreç karşılık bulur. Belediyemizin bu hizmetinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Başkan Vekili Mahmut Dağ, hastanenin şehir merkezine uzak olması nedeniyle özellikle hasta yakınlarının yaşadığı sıkıntıyı gidermek amacıyla hastana bahçesinde iftar çadırı açma kararı aldıklarını belirti. Dağ, “ Yüzlerce hasta yakını iftar açmak adına yaşadıkları sorunları gözlemlediğimiz için son iki yıldır hastane bahçesinde iftar çadırı açma kararı aldık. İftar çadırınıza yüzlerce kişinin iftarını açmak için gelmesi yapılan hizmetinin ne kadar önemli olduğunun göstergesidir “ dedi.

HABERE YORUM KAT