1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastanenin ihmalkarlığı pes dedirtti
Hastanenin ihmalkarlığı pes dedirtti

Hastanenin ihmalkarlığı pes dedirtti

Doğu ve Güneydoğu'nun sağlık üssü diye anılan şimdiki adıyla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir tabelayı değiştirmekten aciz durumda.

A+A-
Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından 28 Nisan 2014 tarihinde isimleri değişerek ayrılan Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni tabelasına bir türlü kavuşamadı. 
 
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ismi 'Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi' Diyarbakır Devlet Hastanesinin yeni ismi ise 'Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi' olarak değiştirildi. Ancak Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi yeni tabelasına kısa bir zaman içerisinde kavuşurken, günde ortalama 5 bin hastaya hizmet veren ve bölgenin hastane üssü olduğu iddia edilen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi henüz yeni tabelasına kavuşamadı.
 
Sorunlar yumağı haline gelen hastanede skandalların ardı arkası kesilmiyor. Asansör facialarıyla Türkiye gündemine oturan hastane, su baskınları, çevre düzenlemesi adı altında hastaları çamurlu yollarda süründürmenin yanı sıra bu kez de bir tabelayı değiştirmekten acizlik duyuluyor. 
 
Görüşlerine başvurduğumuz vatandaşlar bu olayın yöneticilerin ihmalkarlığından kaynaklandığını belirtirken hastane yönetiminin sessiz kalması ise tepkiye neden oldu. Bir tabelayı bile değiştirmekten aciz olan hastanenin binlerce hastaya nasıl hizmet ediyor sorusunu akla getirdi. 
 
Hijyenin olmadığı hastanede tuvaletlerin damlamasından, KİT'lerin olmamasına, otomasyon, temizlik ve güvenlik personelinin eksikliğiyle boğuşulan hastanede teknik servis ve hemşire eksikliği ,de hastaların hizmet almasında aksaklık yaratıyor.
 

HABERE YORUM KAT