1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastanede İhtiyaç Duyan Hastalar İçin “Butik Hizmeti”
Hastanede İhtiyaç Duyan Hastalar İçin “Butik Hizmeti”

Hastanede İhtiyaç Duyan Hastalar İçin “Butik Hizmeti”

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde çeşitli ürünlerin ihtiyaç sahiplerine bedava dağıtıldığı bir “Bebek Giyimi” adlı bir mağaza açıldı.

A+A-

Mağazanın sorumluluğunu üstlenen Hasta Hizmetleri Ve Sağlık Otelciliği Müdürü Veysel KIZILAY konu hakkında şunları söyledi; “Projedeki amacımız, ihtiyaç sahibi hastalarımızın, yeni doğan bebeklerimizin ihtiyaçlarını bu mağazadan daha profesyonelce karşılanmasını sağlamaktır.”

Hastanenin zemin katında faaliyet gösteren, 0-18 yaş bebek ve çocuklar için her türlü giysinin yanı sıra diğer ürünlerin de ÜCRETSİZ imza karşılığı dağıtıldığı mağaza, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından destek alınarak açılmış. Alınan malzemelerin LC WAİKİKİ  tarafından temin edildiğini, daha sonra bağışçılardan ürün kabulüne başlanacağını söyleyen Kızılay; İhtiyacı olan hastaların tespitinin, hastanede servis sorumlu hemşireleri ya da sosyal hizmet uzmanlarınca yapıldığını belirtti. Sözlerinin devamında; ihtiyaç sahibi hastalara ürünü paketleyip hastanın kendisine veya ebeveynine verildiğini anlattı. İhtiyaç sahiplerine ürün alırken limit konulmayacağını da vurguladı.

Amaçlarının maddi geliri yetersiz olan vatandaşların bir mağazadan alış veriş yapar gibi istediği kıyafeti ücretsiz alması olduğunu belirten Kızılay, uygulamadan hastaların memnuniyet duyduğunu ve bunun için de Hastane yöneticisi Uzm. Dr Serhat Samancı’nın katkılarının büyük olduğunu söyledi. Samancı’nın projenin mimarı olduğunu ve buna benzer uygulamaların zamanla genişletileceğinin de altını çizdi.  

HABERE YORUM KAT