1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastanede doktor sıkıntısı
Hastanede doktor sıkıntısı

Hastanede doktor sıkıntısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik İlçe Devlet Hastanesi'nde uzman ve pratisyen doktor sıkıntısı nedeniyle mağdur olduklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililerden soruna çözüm bulmalarını istedi.

A+A-

Çermik Devlet Hastanesi'nde, kadın hastalıkları doğum uzmanı, çocuk hastalıkları uzman doktoru ile genel cerrahi uzman doktorunun olmamasından dolayı ilçede tedavi olamadıklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulundu.

2006 yılında ilçeye sağlık hizmeti vermeye başlayan, ameliyathanesi ve teknik donanımıyla il hastanelerini aratmayan Çermik Devlet Hastanesi'nde 8 aydan beri kadın hastalıkları doğum uzman doktoru ile 2 aydan beri çocuk hastalıkları uzman doktorunun olmadığını ve doktor sıkıntısı yaşadıklarını dile getiren ilçe halkı, Sağlık Bakanlığı'nın 56. dönem uzman doktor atamasında Çermik Devlet Hastanesi'ne kadın doğum ve çocuk hastalıkları uzman doktoru atamadığını, bu durumun da kendilerini mağdur ettiğini belirtti.

Çermik Devlet Hastanesinde yalnızca 2 uzman doktor, dahiliye ve ortopedi uzman doktorlarının görev yaptığını dile getiren vatandaşlar, 52 bin nüfuslu Çermik ilçesinin yanı sıra komşu ilçe Çüngüş'e de sağlık hizmeti veren Çermik Devlet Hastanesi'nde acilen kadın doğum, çocuk, genel cerrahi ve üroloji uzman doktorlarına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, aylık ortalama Çermik Devlet Hastanesi'nde 60-100 arası bebeğin dünyaya geldiğini, kadın doğum uzman doktoru olmayınca başka il ve ilçe hastanelerine gitmek zorunda kaldıklarını, bu durumun da kendilerini hem maddi hem manevi yönden mağdur ettiğini bildirdi.

(HG-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT