27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır23 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya24 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,658
  %0.91
 • Dolar
  3,1071
  %0.67
 • Euro
  3,3928
  %0.75

Hastane yöneticisine doktor saldırdı iddiası

Hastane yöneticisine doktor saldırdı iddiası

12 Ekim 2014 Pazar 19:00

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir hemşire makaslı saldırı ve bir hastanın ölümüne sebebiyet verdiği iddialarıyla gündeme gelen Genel Cerrah Dr. Sedat Demir'in geçtiğimiz günlerde Hastane yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Kaan Kamaşak'ı 6 yakını ile birlikte darp ettiği ileri sürüldü.

Demir ve yakınlarının saldırısına uğrayan Kamaşak, olayla ilgili Demir'den şikayetçi oldu.

Olayın duyulması üzerine hastanede görevli çok sayıda doktorun hastaneden ayrılmak istediği öğrenildi. İddialara göre, daha önce karıştığı ileri sürülen olaylardan dolayı aldığı disiplin cezası ile Ergani Devlet Hastanesi'ne ataması yapılan ancak aldığı raporlarla Ergani'ye gitmeyen, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından Evde Bakım hizmetlerinde görevlendirilen Dr. Sedat Damar, eski görevine dönmek için Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Kaan Kamaşak ile makamında görüştü.

Demir, burada “Beni nasıl görevimden alarak, başka yere verirsiniz. Kimse bana bir şey yapamaz. Kimse beni bu görevimden alamaz” diyerek, Kamaşak'a çıkıştı. Hakaret ve küfürlerde bulunan Demir ve yakınları, Kamaşak'ı darp etti. Hastane personelinin araya girmesiyle Demir ve yakınları hastaneden uzaklaşırken, darp edilen Kamaşak, Demir ve yakınları hakkında şikâyetçi oldu. Demir'in karıştığı son olayla birlikte hastane çalışanları ve özellikle doktorlar arasında bir huzursuzluk başladı. Çok sayıda personel ve doktorun, yaşanan bu olaylar karşısında tedirgin olduğu, hastaneden ayrılmak için Genel Sekreterliğe başvurduğu bildirildi. Bu arada, Demir'in, aldığı Disiplin cezası nedeniyle Ergani'ye atandığı günlerde, Kamu hastaneler Genel Sekreteri Murat Kanğın'a makamında hakaret ettiği ileri sürüldü.

E dinilen bilgilere göre Diyarbakır Valiliği hemşire yapmış olduğu saldırı nedeniyle soruşturma başlatılmışGenel Cerrah Sedat Damar'ın daha önce, Geçen ay hastanenin Genel cerrahi yatan hasta katında görev yapan Hemşir Hüsamettin Yılmaz'a makas ile saldırıda bulunmuştu. İddialara göre, Demir'in, bir hastaya lokalanestezi sırasında kas gevşetici vererek, hastanenin solunum yetmezliğine yol açtığı ileri sürüldü. Yoğun bakımda uzun süre kalan hastanın, Demir hakkında Sağlık Bakanlığı ve BİMER'e şikayette bulunduğu öğrenildi.
 

Okunma Sayısı : 1151
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com