1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastane yöneticisi olarak İyem'in ismi ağır basıyor
Hastane yöneticisi olarak İyem'in ismi ağır basıyor

Hastane yöneticisi olarak İyem'in ismi ağır basıyor

Türkiye'de gündemi etkileyen haberlerin başında gelen sağlık sektöründe her geçen gün yenilik adı altında bir çok değişiklik yapılıyor.

A+A-

Bu kez de Başhekimlik yerine hastane yöneticiliği getirilerek vatandaşların kafasının karışmasına bir kez daha neden olundu. Diyarbakır'da boşalan başhekimlik görevine ise hastane yöneticisi olarak Doç.Dr. Hikmet İyem'in getirileceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı'nın çıkardığı yeni yasa ile Türkiye'de tüm hastanelerde uygulanan başhekimlik yerine hastane yöneticiliği getirildi. Hastane yöneticisi olacak kişi ise başhekimlik görevini de üstlenmiş olacak. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde süresi dolduğu için istifa eden başhekimin yerine ise Hastane yöneticisi olarak Doç.Dr. Hikmet İyem'in getirileceği iddia edildi. İyem'in Cuma günü göreve başlayacağı belirtildi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde boşalacak olan Başhekimlik görevine getirileceği belirtilen Doç. Dr. Hikmet İyem, Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde ilk kez açık kalp ameliyatı gerçekleştiren ve yaptığı başarılı operasyonlarla adından söz ettiren Diyarbakır'ın önde gelen ve sayılı doktorları arasında yer alıyor.

Diyarbakır'da görev yapan başarılı Doktorlar arasında isminden söz ettiren Doç.Dr. Hikmet İyem Veni Vidi Hastanesi'nde cerrah olarak görev yapıyor. Diyarbakır'daki bir çok özel hastanede görev yapan İyem,,Özel Kent Hastanesi'nde Kalp Damar Cerrahı, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Kalp Damar Cerrahı, Özel Medline Aydın Hastanesi'nde ve Özel Medisu Hastanesi'nde de başarılı görevler üstlenerek mesleğini yerine getirdi.

Şuan Veni Vidi Hastanesi'nde cerrah olarak görev yapan İyem, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev verildiği taktirde görevini başarıyla yerine getirecek doktorlar listesinde baş sırada yer alıyor. 

Uzun yıllardır Diyarbakır'a hizmet eden ve sayısız başarılı ameliyatlarla göz dolduran vatandaşların hasta akınına uğrayan  Doç.Dr. Hikmet İyem, hasta ve hasta yakınlarının taktirini topluyor. 

HABERE YORUM KAT