1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastane çalışanına bıçaklı saldırı
Hastane çalışanına bıçaklı saldırı

Hastane çalışanına bıçaklı saldırı

Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde çalışan Özel Güvenlik Görevlisi Sanayi Yavuz’un bir hasta yakınının bıçaklı saldırısına uğradığı ve 4 gün boyunca yoğum bakım servisinde kaldığı belirtildi.

A+A-

Duruma tepki gösteren Genel-İş Sendikası üyeleri, hastanelerde her gün yaşanan benzer olayların önünün alınmaması durumunda daha ciddi ve acı tablolarla karşılaşılacağı uyarısında bulundu.
 
DİSK/ Genel-İş Sendikası Diyarbakır 1 ve 2 nolu şubeleri, 3 Temmuz’da Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne çalışan Özel Güvenlik Görevlisi Sanayi Yavuz’un bir hasta yakınının bıçaklı saldırısına uğradığını duyurdu. Konuya dair, saldırının yapıldığı hastane önünde açıklama yapan sendika üyeleri saldırıyı protesto etti.

Grup adına konuşan Genel-İş Sendikası 2’nci Şube Başkanı Ramazan Kızıltepe, açıklama yapmadan önce Manisa’da meydana gelen ve 15 tarım işçisinin yaşamını yitirdiği kazayı hatırlattı. İşçi ölümlerinin sıradanlaştırılarak, “İşin fıtratı” sayıldığını hatırlatan Kızıltepe, “Yetkilileri insan hayatını hiçe sayan güvencesiz, kontrolsüz çalışmanın önüne geçmek için göreve çağırıyoruz” dedi.

‘4 gün yoğun bakımda kaldı’


Ardından hastanede yaşanan bıçaklı saldırıya dair bilgi veren Kızıltepe, ailesiyle birlikte hastaneye gelen bir genç ile doktor arasında yaşanan tartışmanın ardından duruma müdahale eden ve genci doktor odasından çıkartmaya çalışan Sanayi Yavuz isimli güvenlik görevlisinin bıçaklı saldırıya uğradığını söyledi. Saldırıda ağır yaralanan Yavuz’un, hastanede ameliyata alındıktan sonra yoğun bakım servisine kaldırıldığını belirten Kızıltepe, 4 gün boyuca yoğum bakımda tutulan Yavuz’un bugün normal servise alındığını paylaştı.

Saldırganın, saldırı sonrası yakalanarak tutuklandığını dile getiren Kızıltepe, kamu ve özel sektör alanında çalışma yürüten işçilerin çok zor koşullarda çalıştığını ifade ederek, “Hastanelerde her gün yaşanan benzer olayların önünün kesilmemesi halinde daha ciddi ve acı tablolarla karşılaşmamız işten bile değildir.

Hastanede güvenlik personeli arkadaşımıza yönelik bu saldırıyı kınıyor sorumluların cezalandırılmasını ve yetkililerin daha ciddi olaylar meydana gelmeden tedbir almasını istiyoruz” diye konuştu.  

HABERE YORUM KAT