1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastalığından dolayı ailesine bakamıyor
Hastalığından dolayı ailesine bakamıyor

Hastalığından dolayı ailesine bakamıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da hastalığından dolayı 7 yıldır çalışamayan Mehmet Can Selimoğlu, yetkililerden yardım bekliyor.

A+A-
Bağlar ilçesinde bulunan İskanevleri semtindeki bir binanın zemin katında yaşam mücadelesi veren Selimoğlu, 7 yıldan beri yakalandığı hastalıklar yüzünden ailesine bakamıyor.
 
Hepatit B, nefes darlığı, bel ağrısı ve teşhisi konulamayan bir hastalık yüzünden, yüzde 80 iş göremez raporu verilen Selimoğlu, gittiği kurumlardan eli boş döndüğünü söyledi. Evli ve 4 çocuk babası olan Selimoğlu, çocuklarını okutmanın yanı sıra aile geçiminde çok zorluklar çektiğini belirtti.
 
Selimoğlu, "7 seneden beri hastalıklarla uğraşıyorum. Psikiyatri tedavisi görüyorum. Hasta olduğum için ne çalışabiliyorum, ne de ailemi geçindirebiliyorum. Hastalığımı düşünmeden ailemi geçindirmek için iş başvuruları yaptım. Ama doktorun iş göremez raporundan dolayı başvurduğum iş yerleri tarafından geri çevrildim. Sosyal güvence olarak sadece yeşil kartım var. Yeşil kart ilaçları karşılamıyor. Çoğu ilacı alamaz hale geldim. Doktorun söylediğine göre ilaçları aksatmamam gerekiyormuş ama benim ilaca verecek param yok" dedi.
 
Yardım için gittiği kurumlar tarafından eli boş döndüğünü öne süren Selimoğlu, "Valilik, kaymakamlık, muhtarlık, vakıf ve derneklere gittim. Ama her biri beni başka yere yönlendirdi. Hiç biri bana bir yol gösterip yardımcı olmadı. Devletin verdiği 3 ayda bir aldığım özürlü maaşı dışında hiçbir gelirim yok. Bu maaş da askeri ücrete bile denk gelmiyor. Bakkala, fırına borçlarım birikti. Komşuların bize ekmek yardımları sayesinde geçinir hale geldik. Buradan yetkililere, hayırseverlere seslenmek istiyorum. Çok mağdur ve muhtacım, Allah rızası için bana yardım edin" diye konuştu.
 
(SZ-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT