1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastalar Mutluluklarını tarif edemediler
Hastalar Mutluluklarını tarif edemediler

Hastalar Mutluluklarını tarif edemediler

Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesinde bir ilk daha.

A+A-
Selahaddin Eyyubi Hastanesi KBB uzmanı Op.Dr.Ferit Akıl,  Orta kulağı iç kulağa bağlayan kemikçiğin kireçlenmesi ve işitme kaybı yaşayan İhsan Bilgiz isimli hastaya, ilk kez uygulanan bir metod ile başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi.
 
43 yaşındaki İhsan Bilgiz isimli hasta KBB Polikliniğinde Op.Dr. Ferit Akıl tarafından ilk muayenesi ve tektiktleri yapıldıktan sonra ameliyata alınan hastaya mikros kobik iç kulak (Stapedektomi) ile kireçlenmiş kemikcik yerine Teflon piston konuldu.
 
Bilgiz başarılı geçen ameliyatın ardından  tekrar eski sağlığına kavuştu.
İlk kez uygulanan ve başarılı geçen ameliyat sonrası eski sağlığına kavuşan Bilgiz, operasyonu gerçekleştiren Doktor ve hastane yönetimine teşekkür etti. Bilgiz "Yıllardır işitme sorunu yaşıyordum. Selahaddi Eyyubi Hastanesinde sağolsun doktor KKB uzmanı Opr.Dr. Ferit Akıl ve ekibi tarafından çok başarılı bir operasyon sonrası eski sağlığıma kavuştum. Mutluluğumu sizlere tarif edemiyorum. Başta
Op. Dr. Ferit Akıl olmak üzere ameliyathane çalışanları ve Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi yönetimine çok teşekkür ederim" dedi.
 
Diyarbakır Selahaddin  Eyyübi Devlet Hastanesi başarılara doymuyor
 
Op.Dr. Ferit Akıl daha sonra  Porotis (tükürük bezi) tümörü nedeniyle opere olan 37 yaşındaki Hamza Can isimli hasta ilk süpertisiyol porotidektoki ameliyatı da başarıyla gerçekleştirildi. Eski sağlığına kavuşan Hamza Can'da kendisini ameliyat eden 
Op.Dr Ferit Akıl ve hastane yönetimine  teşekkür etti..

HABERE YORUM KAT