1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hastalar can güvenliği nedeniyle hastaneyi terk etti
Hastalar can güvenliği nedeniyle hastaneyi terk etti

Hastalar can güvenliği nedeniyle hastaneyi terk etti

Lice'de, Devlet Hastanesi'nde kalan hastalar can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle hastaneden ayrılmak zorunda kaldı.

A+A-

DBP ve HDP heyeti, dün gece saatlerinde polis terörü iddiasını araştırmak üzere Diyarbakır Lice'de, incelemelerde bulunarak, bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Aralarında HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, DBP ve HDP il yöneticilerinin bulunduğu heyet, öğlen saatlerinde ilçeye geldi. Lice Belediyesi Eşbaşkanı Rezan Zuğurli ve DBP ile HDP ilçe yöneticileri tarafından karşılanan heyet, DBP ilçe binasına geçerek, ilçe yöneticilerden bilgi aldı.


Daha sonra esnafı dolaşan heyet, polis kurşunlarının hedefi olan evleri ziyaret etti. Burada ev sakinleri saldırı hakkında bilgi alan heyet, daha sonra polis terörünün yaşandığı merkezlerden birisi olan İlçe Devlet Hastanesi'ne geçti. Burada polislerce gerçekleştirilen tahribatı yerinde inceleyen heyet, sağlık çalışanlarından bilgi aldı.


Polislerin kendilerine ve hastanede bulunan hastalara uyguladığı pkk'yı anlatan hastane çalışanları, hastaların birçoğunun can güvenliklerinin olmadığını dile getirerek, hastaneden ayrılmak zorunda kaldığını söyledi.

Heyet hastanedeki incelemelerinin ardından ilçeden ayrıldı. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler